Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 24 éves pályakezdő tanárként...

Egyfiú12 kérdése:

24 éves pályakezdő tanárként mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 éves srác vagyok és hamarosan végzek az ELTE-n angol német szakon középiskolai tanárként. Tekintve, hogy milyen a helyzet ma Magyarországon elképzelhetetlen, hogy szó szerint életben tudjak maradni ilyen fizetés mellett. Egzisztenciális válsággal kezdem már most az életem amire nem nagyon látok megoldást. Gondolkodtam azon, hogy munka mellett elvégzek még egy egyetemet levelezőn, a jogon gondolkodtam, mellette tanítanék. Talán később azzal a végzettséggel és a nyelvtudásommal tudnék találni egy anyagilag biztosabb állást. Az egyetlen járható út amit kaptam a környezetemtől az, ha elhagyom az országot.


Ti mit tennétek a helyemben?



2023. máj. 19. 12:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
99%
Én a helyedben vállalkozásban oktatnék angolt és németet, online. Akár csoportos, akár egyéni formában. A csoportos jobban megéri pénzügyileg.
2023. máj. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

A joggal valószínűleg még a tanárnál is rosszabbul keresnél, úgyhogy én nagyon nem ajánlom. Félállásban amúgy is kb lehetetlen csinálni azt a szakmát, mivel a jog egész embert kíván.

Én is a magántanítást ajánlanám, azzal jól lehet keresni. Esetleg kimehetsz Ausztriába, ott akár pincérként is jól tudsz keresni magyar viszonylatban. Megpróbálhatsz pl rendezvényszervező cégeknél elhelyezkedni, ami angol tudást kíván.

2023. máj. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%

Magán órák, főleg a nyelvek irányában.


Azzal nagyon jól tudnál keresni és tudnál órákat online is adni, így az még költséghatékony is. :)

2023. máj. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen átérzem. Én angol történelem szakos kint végzek most és körülbelül negyed éves koromban bennem is előjött ez a egzisztenciális válság szóval egy cipőben járunk. Akkor még én is azt hittem hogy ebből nincs kiút De azóta elég sokat tájékozódtam és egyáltalán nem készülök már tanárnak mert tudom hogy mennyi más lehetőség van. Például engem felvettek egy nyelviskolába ötödéves koromban és azóta online tanítok Minden nap egy-egy órát ami nagyon kényelmes. De egyébként szeretnék majd új munkahelyet keresni itt Budapesten és itt biztos hogy fogok találni. Te még angol némettel szerintem jobban is jársz De biztos hogy kelleni fogsz valahova szóval ne félj beadni a jelentkezésedet olyan munkahelyekre amíg tetszenek. Nekem az egyik egyetemi tanárom akivel jóban vagyok azt javasolta, hogy menjek el egy multihoz vagy valami irodai munkát végezni és esetleg amellett még tudok magántanárkodni. De én már arra is gondoltam hogy elmegyek valami nyelvtudást igénylő irodai munkát végezni és ott majd még átgondolom hogyha esetleg akarok e tovább tanulni vagy ilyesmi más irányba. Szólva én már nem félek mert rengeteg ismerősömet is akik tanárok voltak már máshol siman elhelyezkedtek, szóval nyugodj meg! Ez az első.

Ha kell esetleg lelki támogatás akkor nyugodtan írj privátot :)

2023. máj. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 meszike91 ***** válasza:
74%
Menekülj!
2023. máj. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
41%
Egyébként azt még hozzátenném hogy ez jól hangzik hogy jogot végzel Levelezőn tanítás mellett De majd ha elkezdesz tanítani rájössz hogy nulla szabadidőd lesz szóval nem hiszem hogy ez nagyon lehetséges. Én is azt hittem hogy majd az összefüggő gyakorlat mellett ezt meg az tanulok, meg ezt meg azt csinálom, meg elkezdek más munkát satöbbi de tényleg semmi szabadidőm nem volt, teljesen bedarált az egész. Főleg az első pár évben. Szóval az első lépés az hogy engedd el a tanár ságot és keress egy egyszerűbb munkát.
2023. máj. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
A franc se menne tanítani. Töri-föcit végeztem tavaly, de inkább elmentem éjjeli őrnek. Nem élek így se nagy lábon, tény, ellenben nem b.sztatnak, van bőven szabadidő is. Én bánom is, hogy nem hagytam ott már az elején a tanárszakot.
2023. máj. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az, hogy tanítasz és mellette jogot is végzel, nem nagyon egyeztethető össze időben. Próbálkozz magánórákkal, esetleg Ausztriában valami munkát keresni jó ötlet lehet (mellette ha belefér és szeretnél, tudsz online magánórákat adni), legalább a nyelvtudásod megvan hozzá.
2023. máj. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A jog hosszú és túltelített.

Szerintem is adj órákat nyelviskolában és magánúton.

2023. máj. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
69%
De azért jól lepontoztatok amikor én leírtam ugyanezt. Köszi:)
2023. máj. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!