Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felnőttként (rendes munkahelly...

Felnőttként (rendes munkahellyel) mennyi idő lehet felkészülni nulláról a biológia középszintű érettségire?

Figyelt kérdés
Tudom, sok tényezőtől függ, benne vagyok a tanulás körforgásában, szellemileg is ép vagyok. A kérdés a teljes érettségire vonatkozik (a kísérleteket az írásbelit és a szóbelit beleértve) 3 hónap elég lehet? -->legalább 70%-ra kellene. + ma már szerencsére nagyon sokféle anyag elérhető ehhez.

2023. máj. 21. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Középszintűre? Egy felnőttnek illene hogy olyan általános műveltsége legyen hogy megugorja a szintet felkészülés nélkül is.
2023. máj. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Középszintűt szerintem is meg kellene tudni írni különösebb felkészülés nélkül. De biztos vagyok benne, hogy a többség nem tudná. A szóbeli tételeket érdemes jobban átolvasgatni.
2023. máj. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen munkád van (ha heti 80 órát dolgozol akkor nyilván több idő kell, ha heti 40 órát akkor kevesebb idő is elég). Attól is függ, hogy mennyire tanulsz gyorsan, mennyi szabadidőt áldozol fel rá. Biztosan nem nulláról kezdesz, mert a alapokat biztosan tudod, mert egyszer elvileg már megtanultad. Én tanulékony vagyok, ezért én meg tudnám tanulni a teljes anyagot 1 hét alatt, de más lehet szenvedne vele hónapokat.
2023. máj. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. mondjuk hogy átlagos ember vagyok átlagos 40 órás munkahéttel. Az érettségit egy átlag ember felkészülés nélkül képtelenség, hogy 70%-ra megírja biológiából, növénytan, állattan, sejtek, stb... szerintem irreális elvárás. Ráadásul van kísérlet rész is amire aztán végképp készülni kell. A szóbeli a könyebbik része úgy gondolnám, ott tényleg csak be kell biflázni.
2023. máj. 22. 10:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem is értem, hogy várják el, hogy az ember emlékezzen arra, amit évekkel korábban tanult...

Persze, van ami megmarad, de az nem sok.

2023. máj. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!