Változtassak sorrendet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A hétvégén megtudtam a közép érettségi eredményeimet.

Magyar:73%

Matek:52%

Töri:80%

Nem lettek valami jók, valóban, sokkal többet vártam magamtól így hogy egész évet végig tanultam kb. A probléma az emeltekkel lesz, a bioszom jól sikerült szerintem, ott 78%ot számoltam magamnak megoldokulcs alapján a kémia viszont szerintem 58%nal nem lesz jobb, sőt rosszabbat számoltam megoldokulcs alapjan:( borzasztoan csalódott vagyok. Fogorvosira jelentkeztem első helyen (sote) viszont akárhogy is számolom a felvibe nem lesz annyi pontom amennyi tavaly kellett. 2.helyen a gyógyszerészeti van, igazából mentőövnek jelöltem meg anno, meg érdekelt is valamilyen szinten de ugye kémiából nem én vagyok a legelesebb kés, és félek hogy így onnan is kibuknek. 3.helyen au elte biosz van, az viszont egyeltalan nem érdekel, csak mivel imadom a bioszt megjeloltem. Kérdésem, hogy modositsak e most sorrendet? Esélytelenek tartom hogy a fogorvosi ahol evek óta emelkedik a ponthatar lejjebb menne mikor idén 3x annyian jelentkeztek mint tavaly pl.


Tudom, hogy ott vannak még a szobelik, de egy max pontos szóbelit baromi nehéz elerni.


Üdv: egy kétségbeesett 19 éves lány



2023. máj. 21. 16:46
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
jó eredményeket szerettél és a szóbeli felhúzza az eredményt. nem kell aggódni csak ügyesen :)
2023. máj. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mit segitene, ha modositod a sorrendet. Maradjon az, ami a preferenciasorrended, es akkor olyan helyre kerulsz inkabb, amit jobban akarnal.
2023. máj. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell változtatni. Nem olyan rosszak ezek az eredmények azért. Amennyiben pedig nem vesznek fel, érdemes lehet elgondolkodni egyes tantárgyak javításán, egy év halasztás, és újra felvételizés, ha ez nálad belefér.

Akár munka mellett is.

2023. máj. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben nem változtatnék sorrendet. Előfordulhat, hogy nem fog menni a gyógyszerészeti kémiás része, de ha meg se próbálod, akkor azt örök életedre bánni fogod.

Egyébként az 58% emelt kémián nem is rossz eredmény és abszolút nem tükrözi a valós tudásodat, ez csak egy pillanatkép. Ha sikerül bekerülni vele a gyógyszerészetire, akkor az egyetemen tiszta lapról fogsz indulni és ha szorgalmasan tanulsz, biztos vagyok benne, hogy sikerülni fognak a vizsgáid.

Ne add fel az álmaidat, ha esetleg idén nem is jön össze az álom egyetem, jövőre újra megpróbálhatod. Hidd el, egy év nem fog számítani, ha az utána lévő 40-et olyan szakmában töltheted amit szívesen csinálsz. :)

2023. máj. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért változtatnál? Ha nem kerülsz be az első helyre, majd bekerülsz a másodikra vagy a harmadikra, semmivel nem leszel hátrányban azokhoz képest, akik ezeket elsőnek jelölték.
2023. máj. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!:) igazából fogorvosi/alt orvosi dilemmaban voltam egész gimi alatt kb, sokáig az általános jobban érdekelt, aztán volt szerencsém dolgozni kórházban és nem igazán jött be😅 szóval így a fogorvosi azért közelebb áll hozzám, remélem azért meglesz az, de hogyha mégsem gyogyszereszetinek is örülnék:)


Igazabol a próba emelt kemiam 70%os lett, ott csak írásbeli volt de annál jobbat kb sose írtam😅 nem tudom volt e még valaki aki emeltezett innen de számomra nagyon nehéz volt, az utolsó szamolos is 14 pontért, a táblázatos rész az tetszett mondjuk egyből az első feladat de elég nehéznek ereztem☹️

2023. máj. 21. 20:31
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne változtass sorrendet, viszont az ELTE biológia jelentkezésedet töröltesd, mert semmi értelme abba az irányba elindulni, ha nem akarsz biológus lenni, fecsérelni az államilag támogatott féléveidet, s bejutással elvenni a helyet olyasvalakitől, aki az akar lenni. A gyógyszerészire ha felvesznek, a kémiába bele lehet rázódni, nem mindenki penge kémiából, aki odamegy. Ha pedig nem vesznek fel sehova, egy újabb emelt kémia érettségire való felkészülés legyen a cél, s ez egyetem mellett jóval nehezebb volna, fölöslegesen fecsérelnéd csak az energiádat és őrölnéd az idegrendszeredet. Az ELTE-n a biológia szak elég nehéz ugyanis.
2023. máj. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi!:)
2023. máj. 22. 08:36
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia, mi lett végül, sikerült bejutnod fogorvosira?
jan. 21. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szia! Igen, lassan az első felevemen is túl vagyok, meg van egy vizsgám kedden (anat😬) de a többi mindegyik negyes ötös lett, szóval szurkoljatok, és utána be is fejezem az első felevemet😅
jan. 21. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!