Orvosiról állatorvosira?

Figyelt kérdés
Volt, aki meglépte? Illuzióim nincsenek, nem a “könnyebb” utat választom, de sajnos kicsit későn jöttem rá, hogy nem emberekkel és nem az egészségügyben szeretnék dolgozni. Akik váltottak, elégedettek vele? Elfogadtak valamit? (Két évem van meg) Mindenféle tapasztalat érdekel.

2023. máj. 22. 01:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én fordítva csináltam anno, a biofizikát tudtam egyedül átvinni, semmi mást, azt is csak azért mert ideiglenesen az orvosin is egy féléves volt, azt hiszem azóta megint két féléves. Nagy átfedéseknek kell lennie a tananyagok között, hogy elfogadják a tárgyakat, ez nem nagyon van meg.


Volt egy évfolyamtársam az állatorvosin, aki orvosiról jött második év után, ő is teljesen újrakezdte az állatorvosit a nulláról. De ez 10 éve volt, nézd meg az aktuális tárgyleírásokat, követelményrendszert, hogy van e tárgy amit át tudsz hozni.

2023. máj. 22. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Élettan, biokémiát el tudsz fogadtatni, csak különbözetit kell tenned a kérődzős tételekből. Biofizt szerintem elfogadják még, kémia talán (?).


Utána kell menni, ezeket sajnos nem tudom.


Viszont állatorvosi vonalon mi az elképzelésed? Kisállatban itt is rengeteget kell foglalkozni az emberekkel, nagyon sok energiát és időt elvesz a gazdikkal való kommunikáció. Haszonállat tök jó, csak valamennyire fizikumot igényel, meg teljesen másképp kell hozzáállni.


Kutatás, labor, hatósági is van még.

2023. máj. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elég sok tárgyat elfogadnak (az előbb felsoroltakon kívül a kémia nagy részét is, csak élelmiszerkémiából kell vizsgázni), viszont azért szerintem is gondold ezt át, ha az emberek zavarnak, mert azt itt is nehezen úszod meg, bár függ attól is persze hogy milyen terület érdekel. Ha van rá lehetőséged, hasznos lehet, ha megkérsz egy állatorvost hogy eltölts egy kis időt mellette, így jobban beleláthatsz az egészbe és segíthet a döntésben:)
2023. máj. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!