Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » MElyik hitéleti képzést...

MElyik hitéleti képzést válasszam?

Figyelt kérdés

A VEszprémi Érseki Főiskola szakirányú képzését: egyházi közösségszervező- 2 féléves levelező, 130e ft/ félév


vagy


Károli Gáspár Református EGyetem, alapképzés- református közösségszervező- 6 féléves , levelező 125 ft/ félév


Van egy szociálpedagógia alapképzésem, jelenleg mentálhigiénés mesterre járok. Viszont nagyon érdekel a vallás, és ezért gondolkozok a hitéleti képzéseken.


(Eredetileg római katolikus vagyok, de idővel szeretnék konfirmálni, és a református gyülekezet tagja lenni)



2023. máj. 22. 19:22
 1/5 A kérdező kommentje:
elég ,,csak" a két féléveset választanom, vagy az alapképzés mégis csak többet ér ezeknél a szakoknál is?
2023. máj. 22. 19:23
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Egyiket sem, semmi értelme ezeknek a szakoknak. A közösségépítéshez nem kell semmilyen diploma, max. valamilyen vezetőképző tanfolyam. Ha embereken szeretnél segíteni, inkább végezz szociális munkás szakot, és ezt tudod is kombinálni a jelenlegi mentálhigiéniével. Ha szeretnél valamilyen hozzáadott értéket is teremteni a közösségszervezéshez, akkor végezz inkább művtöri szakot, ezzel tudsz kulturális esteket tartani vagy szervezni. Végezetül ha a teológia érdekel, de nem akarsz teológus lenni, akkor legalább egy hittantanár szakot végezz el.
2023. máj. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%
Egyiket sem. Ennyi erővel elvégezhetsz egy mágusképzést is.
2023. máj. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%
Én vagy az alapképzést választanám, vagy ha tényleg a vallás érdekel, akkor ezek helyett teológia szakot.
2023. máj. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tennék hozzá, hogy számítanod kell arra, hogy a meghirdetett szakirányú továbbképzéseknek igen nagy aránya nem indul el minden évben a kevés jelentkező miatt. Ezért én a helyedben beadnám egyszerre több helyre is a jelentkezésemet. Egyébként a diakónia alapszakra esetleg nem gondoltál? Az talán még jobban illeszkedne az elképzeléseidhez.
2023. máj. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!