Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen képzést érdemes elvégez...

Milyen képzést érdemes elvégezni érettségi után lányként? Esetleg van olyan itt aki 2 éves nappali képzésre járt és tudnék vele beszélgetni? <3

Figyelt kérdés

Tudom... Mindenki csak "egyetem" "egyetem"-et hajtogat meg hogy csak gyári munkás leszek, annak vagyok jó diploma nélkül, de egyelőre technikumban szeretnék kitanulni valamit, amit végig is csinálok, nem féléveket pazarolni arra, amit otthagyok. Egyetemet akármikor el lehet kezdeni, 25 éves korig meg 2 nappalis képzést ingyen meg lehet csinálni...


Nagyon szerettem a közeli oviban kisegíteni, de az ottani óvónők is messze intettek az éhbértől hiába imádtak a kicsik. Orvos/egészségügy, ügyvéd/jogász, tanár, mérnök kizárva, nehéz fizikai munkák is.

Valami olyan terület lenne a legjobb ahol hasznát veszem a kreativitásomnak, szépérzékemnek,kézügyességnek, irodaival is boldogulnék (nyári munkám volt), lehetőleg nem magasszintű matekkal, emelt angol érettségim lesz, ami ugye B2-es nyelvvizsgával jár 60% felett (majd C1-et meg másik nyelvet is szeretnék) és egész jól lehet vele keresni (nettó 300-350k nem tudom mennyire reális...) Esetleg később vállalkozást indítanék..

Próbáltam utánanézni weboldalakon de leginkább az 5 éves képzéseket találtam meg, vagy épp jelentkezési időt nem láttam stb, vagy csak nagyon béna vagyok xd egyedül pl a Katedrát mondták, Pest/Bács-Kiskun vármegyében gondolkozom, messzebb nem nagyon mennék szerintem


Oh egyébként au pair munkára is gondoltam hogy kipróbálnám, szóval arról is szívesen beszélgetnék tapasztaltabbakkal🥰


Köszönöm ha végigolvastad, netán írtál is <3



2023. máj. 23. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:
14%

Nem, senki enm hajtogatja, hogy "egyetem, egyetem" vagy "gyári munka", csak abban az esetben jogos, amikor valaki annyira tanácstalan, mint Te. Az tényleg csak az árral sodródik, azzal a különbséggel, hogy egy felsőfokú végzettséggel talán a sordódás mellé viszonylag elviselhető jövedelem is társul.


Ha annyira akarod, szerintem igenis próbáld meg az óvónői szakmát, de esetleg magánóvodákban, gyerekmegőrzőkben stb. elhelyezkedni.


Szépérzék meg kreatívitás jól hangzik, de kell mögé valami technikai tudás, hogy megvalósítsd. Az már rajtad áll, hogy saleses, marketinges munkát végeznél, vagy kozmetikusnak állnál. Neked kell tudnod, hogy emberekkel foglalkoznál inkább vagy számítógépekkel, egyedül, csapatban stb.

2023. máj. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát a környezetemben sajnos elég sokan mondták pedig 😅
2023. máj. 23. 14:31
 3/9 anonim válasza:
12%
ingatlanközvetítő!!!!!!!!!<3
2023. máj. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Leginkább egyedül/kisebb csapatban
2023. máj. 23. 14:33
 5/9 anonim válasza:
71%
az jó lehet meg a szépségipar is sztem
2023. máj. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Esetleg cukrász? Igaz kell hozzá fizikum, de szépérzék, kreativitás, kézügyesség is és egy idő után lehetne saját vállalkozásod.
2023. máj. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%
te tudod
2023. máj. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#6 Sütni is szeretek, szóval már gondolkoztam rajta...
2023. máj. 23. 15:58
 9/9 anonim ***** válasza:
81%
Újpest központban van egy cukrászda, amelyik folyamatosan munkaerőt keres. Harangvirág a neve.
2023. máj. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!