Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hányan esnek ki az egyetemről?

Hányan esnek ki az egyetemről?

Figyelt kérdés

Barátaim pl sokan megjelölték a mérnökinfót vagy programtervezői infot és nem negatívan de sokuknak nincs meg hozzá a fegyelmezettségük és eszük hozzá. Alacsony a ponthatár és felveszik de kifognak esni rengetegen. Vagy pl van aki pszichológiát vagy szociológiát vagy gyógytornászt ők is sokan észreveszik hogy nem lehet elhelyezkedni azzal a szakkal és félbehagyják vagy stb. Vagy van aki tanárnak jelentkezett onnan is kiesnek majd páran


Vagy sokan mennek orvosira de nagyon nehéz lesz és abbahagyják.

Vagy jogásznak mennek miközbe eleve rengeteg jogász van az országban.


Nem azt mondom, hogy ne menjenek mert ha embernek az a szenvedély... De lehet nem éri meg amúgy.


Ti hogy látjátok a környezetetekben, hogy gondoljátok?



2023. máj. 23. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Az ő dolguk, hogy mit csinálnak. Ha elég pontjuk van a szakhoz, akkor miért ne próbálhatnák ki, hogy megy-e nekik? Ha időközben rájönnek, hogy mást szeretnének, akkor majd váltanak vagy megcsinálnak egy másik szakot is. Azt meg mégis honnan tudod, hogy valakinek nincs meg az esze ahhoz, hogy elvégezzen egy szakot? Ha valaki be tud kerülni, akkor az kellő szorgalommal el is tudja végezni. Attól, hogy középiskolában bukdácsolt töriből, még simán lehet matematikus professzor, vagy ha valakinek nem megy a kémia az attól még lehet sikeres jogász. Nem mindenki akar megszakadni középiskolában azért, hogy 5.00 legyen az átlaga (ami egyébként később senkit se fog érdekelni), hanem inkább kiélvezi a diákéveit, de ettől még az egyetemet komolyan veheti. De ha végül ki is bukik, akkor mi van? Legalább megpróbálta, ha bele se kezd valószínűleg örökre benne marad, hogy mi lett volna ha..

Az ilyen típusú emberek miatt van egy csomó önbizalomhiányos ember manapság. Tudod hányan meg se próbálnak egy nehezebb szakot mert a környezetük azt mondta, hogy nekik úgyse menne, inkább bele se kezdjenek? Vagy szerinted hányan mennek inkább egy jól fizető szakra az álmuk helyett, mert a szüleik "jó életet" akarnak nekik, aztán már az egyetem második évében kiégnek, mert gyűlölik amit tanulnak? Inkább bíztatnád az ismerőseidet, hogy elérjék a céljaikat.. Komolyan annyival jobb lenne a világunk ha mindenki a saját dolgával törődne és nem mások életében vájkálna.

2023. máj. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
Te most egy kérdést tettél fel, a leírásban meg elkezdtél elemezni, meg gyakorlarilag magadnak nyomtál monológot xD
2023. máj. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 igen igazad van. Ezért írtam hogy nem negatív vagyok, igenis bíztatom hogy elérjék álmaikat céljaikat. De reálisan is kell látni a dolgokat ezt nem hagyhatod el... Kevés annak az esély hogy aki most fegyelmezetlen programozásból meg nem tanul az megtátosodik mérnökinfon. Persze van.


Igen látom amit utolsó bekezdésben írsz. De néha több figyelemmel kellene megválasztani a szakot az embernek

2023. máj. 23. 20:57
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Sokan kiesnek az egyetemekről vagy szakot váltanak,

de sokan ott teljesednek ki igazán, hiszen mégis csak azt tanulod, ami "szeretnél" nem pedig úgy mint középsuliban.


Nekem nem egy olyan ismerősöm van akiről hasonlókat elmondhattam volna mint te az első bekezdésedben és meglepően az egyetem sokkal jobban ment nekik, sokkal jobban tanultak rá stb.

2023. máj. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!