Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi szak ami nekem való...

Egyetemi szak ami nekem való és matek sem kell hozzá? Többi lent

Figyelt kérdés

Matek teljes felmentésem van(nem vagyok osztályozható) és számolási feladatok alól is fel vagyok mentve.

Humán tantárgyak elég jól mennek(4-es vagyok belőlük) és a nyelv megy a legjobban,jövőhéten rakom le a B2 angolt. Ezen kívül Óvodai dajka,Komplex Viselkedésmenedzsment szakmáim vannak viszont a státusz törvény és a túljelentkezés miatt(gyógypedagógia szakra mentem volna) kezdek lemondani róla,meg pár személyesebb ok miatt is.

Ezeket néztem eddig:

Igaszságügyi igazgatás(utána pedig lehet menni 3 éves mesterképzésre,jogász diploma

Védőnő

Fogorvosi

Ha valamelyikőtök az egyikre szakra jár szívesen mesélhetne róla:)

Fogorvosival az a “bajom” hogy tudtommal a kémia-fizika nagyon kell és mivel abba is van számolás ezér nem tanultam és nem is tanulhatnám



2023. máj. 24. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj jogra.
2023. máj. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
Jogon kérik a matek érettségit is.
2023. máj. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A fogorvosihoz kémia-fizika nélkül közöd sincs (már a felvételihez is kell emelt érettségi valamelyikből!), úgyhogy az kilőve.

A többinél nem tudom, hogy van a felvételi, de szak szempontjából a jog tűnik még leginkább neked valónak, ahhoz nagyon humán vonal kell.

(Mondjuk megjegyezném, a jog az egyik legtanulósabb/nehezebb szak, tehát bőven jobb képességek és/vagy több szorgalom kell hozzá, mint 4-esre hozni a humán tárgyakat…)

2023. máj. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#2 Felvi.hu-n nem kernek matek erettsegit.Human tantargyak a lenyegek nyilvan:D Emelt tori vagy emelt irodalom kell
2023. máj. 24. 18:54
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#2. Számítható abból is pont, de nem muszáj egyáltalán.
2023. máj. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
11%

Védőnőnek aki nem tud számolni az jobb ha nem megy, ez az én véleményem. Annyi adatot kell szolgáltatni és folyton létszámot ellenőrizni, összevetni. Amellett hogy egy szép szakma, kb a számokkal bűvészkedés. Ha nincs semmilyen nyilvántartó rendszered, ami kiírja hogy hány hónapos a gyerek, vagy hanyadik hétben van a várandós, akkor fejben kell számolni.

- egy végzős védőnő hallgató

2023. máj. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi papír alapon dolgozunk csak. Hát nem sok matek kell hozzá.

Mikor jön a várandós megkérdezem, hogy hanyadik hétben is vagyunk.. mindenki válaszol rá és nem várja el hogy kiszámoljam.


Egy védőnő 😉

2023. jún. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Fogorvosira kell az emelt kemia ami matek felmentessel nehéz lenne. Én 11 évig otos voltam matekbol, idén lettem negyes, de nagyon sok gyakorlás áll mögötte, az érettségim is negyes lett és még én is vért izzadtam az emelt kemiaval iden😅 egészségügyi szakokon nincs matek tudtommal, max statisztika de az nem olyan bonyolult, illetve nyelv szakokon semmi matek nincsen:).
2023. jún. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Védőnőit nem ajánlanám ha nem vagy otthon a biosz, kémia, fizika tantárgyakban. Az anatómia kín szenvedés lesz, főleg amilyen szinten elvárják. Plusz nálunk már az első anat. órán elnézést kért a tanár, hogy sajnálja de magyarul nem jutnak eszébe a szavak csak is latinul. Anat mellett ott van a természettudományi, a biofizika, biokémia, genetika, orvostan stb.
jan. 9. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!