Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elte TTK ana biológiáról...

Takego kérdése:

Elte TTK ana biológiáról átmenni Ekke TTK ala biológiára átjelentkezés Itt a kérdőjel: ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy az ELTE-n 3-ad éves egyetemista voltam( passzivaltattam egy évet((utolsó félévem van hátra)), így alakult az életem). Jelenleg mikrobiologia laboratóriumban dolgozok szakasszisztensként. Mivel nagyon megszerettem a munkahelyemet, ezért az osztályvezetővel és a klinika igazgatójával, abban állapodtunk meg, hogy folytassam a tanulmányaim levelezőin. EKKE-re esett a választásom. A kérdésem az lenne, hogy 146 kreditet teljesítettem az ELTE-n (180bol), az EKKE-n nagyon szigorúan nézik a tárgyak átvételét, vagy mivel az ELTE-ről jelentkezek( elvileg Magyarországon a legjobb, bár kétlem), így nem kell aggódnom, hogy alig számítanak be tárgyakat?

Válaszotokat előre is köszönöm!!!!



#biológia #levelező #ELTE TTK #Ekke TTK #Kreditek átvitele
2023. máj. 25. 07:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kérdezed meg az EKKE tanulmányi ügyekkel foglalkozó munkatársaitól?
2023. máj. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Belátom, tényleg ez lenne a legkönnyebb megoldás.

Viszont, azért tettem fel ezen a felületen a kérdést, mivel, hasonló cipőben járt/járó emberek véleményére, esetleg segítségére is kiváncsi vagyok.

2023. máj. 25. 07:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy megvan korlátozva mennyi kreditet vihetsz át magaddal, de tényleg az a legbiztosabb ha megkérdezed a tanulmányi irodát.


Plusz én a helyedben azt az egy félévet már végig járnám, mellette meg megpróbálnám leegyeztetni a laborral, hogy addig részmunkaidőre járhass oda.

2023. máj. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt van a 2021-es EKKE TVSz.


[link]


En nem talaltam egyelore olyat, h korlatozzak az atviheto kreditek szamat, pedig eddig mindig igy volt, ahogyan a 3. valaszolo irta. Azonban en mar mentem at egy hosszadalmas es sok adminisztraciot igenylo kreditatviteli eljarason alapkepzesbol alapkepzesbe egyetemvaltas soran. Borzalmas volt. Sok mulott nalam a szerencsen is. Minden targynak a tematikajat atnezte a szakfelelos es a targyat oktato tanar. Az anyagnak 70-75 szazalekban meg kell egyeznie az elismereshez. Egyetemtol fugg. Amennyiben csak egyetlen feleved van hatra, akkor valoban nem kellene emiatt intezmenyt valtanod. Ha annyira kelletek egymasnak ezzel a munkahellyel, akkor ezt a felevet kibirjak, h reszmunkaidoben dolgozol naluk, vagy felevre megvaltok egymastol. Ha meg nem, akkor biztos, h fog jonni egy meg ennel is jobb lehetoseg. Az ELTE nappalit ne csereld fel egy Eszterhazy levelezore. Nem azert, mert az ELTE egy nevesebb egyetem, talan nem ez fog szamitani az eleted soran. Hanem azert, mert mar csak nagyon keves van hatra a tanulmanyaidbol, es elofordulhat, h az uj helyen sok bosszusag es kellemetlenseg fog erni a valtoztatasod miatt, es/vagy mar nem csak egy felev marad hatra, hanem tobb. Sajnos a kreditatviteli eljarast csak mar felvett vagy atvett hallgato kervenyezheti, ezert elore nem lathato a kimenetele. A TO nem tud pontos tajekoztatast adni, mert a targyakat oktato tanarokon mulik sok minden, h mit fogadnak el. Olyan ez mar 5 felev utan, mint egy hatalmas, de oriasi puzzle-t kirakni. En a helyedben nem lepnem meg ezt a lepest. Kizarolag joszandekbol irtam ezt. Lehet szerencsed Egerben, de ha megoldhato lenne, inkabb maradj az ELTE-n! A megis atmennel, akkor a szakvezetovel ill. a tanszekvezetokkel probalj egyezkedni, a TO csak azt teszi, amit a felettesei mondanak neki. Illetve a TO tud neked peldakat hozni atvett hallgatok alapjan, de megis minden egyes eset egyedi. Sok sikert mindenesetre!!!

2023. máj. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugy akartam irni, h MIELOTT atmennel, beszelj a tanszekvezetokkel, szakfelelossel, valakivel, aki jobban belelat a dolgokba, mint a fokent adminisztralo TO. A Kreditatviteli Bizottsag dont az ugyben a felev elejen. Es sok mulik azon, h ennek kik a tagjai, es h a targyat oktato tanarok mit irtak ala a tantargyaid kozul egyezonek, mit nem.
2023. máj. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!