Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE-BTK ókori nyelvek és...

ELTE-BTK ókori nyelvek és kultúrák (klasszika-filológia) szakról tudnátok véleményt mondani?

Figyelt kérdés

Milyen fajta órák vannak és kb. mennyi egy félévben? Jók e a tanárok? Tudtok e mellette dolgozni? Esetleg ha van mér belőle diplomátok, hogy tudtatok vele elhelyezkedni?



Előre is köszi a válaszokat.



2023. máj. 26. 00:35
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Tanulj valami hasznosat inkább.
2023. máj. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem ELTE-s voltam, es nem ezen a szakon, de reszben bolcsesz hallgato. Ezert csak egy megkozelito valaszt tudok adni. Az alabbi linken talalod a tantargyakat, es tudsz tajekozodni bovebben.


A latin szakos ismeroseim azt mondtak, h pl. kihalasos alapon lehesz valaki utan latintanar, ha elvegzed a tanarit is. Borzasztoan alacsony a kereslet irantuk.


Ha ez a szak erdekel, akkor a tantargyakat latva el tudod kepzelni, h mi var rad. A minimalisan es a maximalisan felveheto kreditek szama szerintem az ELTE-n is meg van hatarozva, nalunk meg volt. Azon belul arra kell ugyelned, h egy kurzusnak van-e elofeltetele, vagy nincsen. (Masik targy, vizsga meglete, vagy gyakorlat). Te magad alakitod az orarendedet a lehetosegeid szerint (azaz a meghirdetett kotelezo targyakhoz igazodva). Hamarabb nem vegezhetsz, de csuszhatsz. Igazan elszantnak kell lenned, ha ezt akarod tanulni. Nem szabad, h ez csak egy kosza gondolatod legyen, h Te erre a szakra fogsz jarni, hiszen rengeteget kell olvasnod, irnod, es olyan dolgokat tanulnod, amelyeknek a hetkoznapi eletben csak nagyon kozvetve veszed hasznat. Muvelsegi szak ez leginkabb, mint h konkret forintokban merheto diplomat adna. Nem kell persze a negativ kritikakra hallgatni. Elorelathatolag nehezen fogsz ebbol a diplomadbol megelni, de soha nem lehet tudni, h a tanulmanyaid soran kivel hoz ossze a sorsod, es milyen jo munkalehetoseged adodik, vagy mennyire jomodu part talalasz magadnak :-) Aki ezt a fajta bolcselkedest kedveli, annak sok sikert kivanok, hiszen elobb-utobb, itt vagy ott, de mindenki megtalalja a szamitasat. Magam reszerol -bar ez nem volt kerdes- nem mennek bolcsesz karra a jelenlegi helyzetben, vagy ha igen, akkor a gyakorlatban jobban hasznosithato nyelvszakra. De nem tudom, h milyen az anyagi hattered, ami ezt a szakot esetleg lehetove teszi. Dolgozni biztosan tudsz majd mellette. Minden jot Neked!


[link]

2023. máj. 26. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
jav: az EGY FELEVBEN felhetheto kreditek szamara gondoltam, h azokat megszabjak minimum es maximum tekinteteben. Mert az ossz. kreditszam, amivel vegzel, az teljesen fix. Tullepheted, de nyilvan nem lehet kevesebb.
2023. máj. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

#4

Ez tök alap, mindenhol így van. 😀

2023. máj. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
#5 Igen, de aki most kezd el egy egyetemet szeptemberben, az lehet, h nem tudja. Nálunk még a hallgatók közül sem tudta mindenki, bármilyen hihetetlen :D :D
2023. máj. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
ELTE-BTK alapszakon 180 kreditet kell teljesiteni, es ha jol emlekszem 10% a kredittullepes amiert nem kell fizetni. Ezen felul mar viszont kreditenkent nem tudom mennyi az osszeg amit perkalbi kell, kiveve persze ha van dekani meltanyossagi hogy valami kutatas miatt teljesitesz tobb kreditet
2023. máj. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, különösen a második válaszolónak ;)

Igazából úgy terveznék elmenni erre a szakra, hogy előtte már szerzek egy diplomát, most éppen nemzetközi tanulmányokon vagyok (szintén az ELTEn), csak gondoltam, hogy ezután tanulnék valamit, ami tényleg érdekel is, aztán valamelyik végzettséggel csak elboldogulok. :)

Köszi mégegyszer!

2023. máj. 27. 23:01
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Ja, értem. Büfészakos diplomák gyűjtése a cél.
2023. máj. 28. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 ha nemzetközi tanulmányokon végez, az elég sok helyre jó lesz, miért lenne büfé? ha az anglisztikára mondanád azt megértem, de ezt annyira nem
2023. jún. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
EX NT-s itt. Nehogy azt hidd hogy olyan sokmindenre jo, max akkor ha megcsinalja a mestert es ha nagyon jo kapcsolatokat alakit ki, maskepp kuka az egesz .
2023. jún. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!