Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 50 évesen be merjek ülni...

50 évesen be merjek ülni nappali tagozatra egyetemen?

Figyelt kérdés
3 év lenne. Addig van egy kis pénzem, amivel kihúznám. Mit gondoltok? A legközelebbi ilyen szak levelezőn nagyon messze van. Nem akarom anyukámat magára hagyni, mert apukám most halt meg. Igen, váltani kell, mert még nincs diplomám, és mindig is nagyon szerettem volna, hogy legyen. Most nincs munkám. Ez a szak pedig érdekel, nekem való.Családom nincs.

#egyetem #nappali #ötvenesen
2023. máj. 26. 08:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó befektetés a szak és csak nappalin indul, akkor igen.


Hobbiszakokért nem éri meg nélkülözni és úgy, hogy jártam már nappali és esti képzésre is, egyértelműen utóbbit tartom időihasználás szempontjából jobbnak, egyszerűen nem adott annyival többet a nappali, mint amennyit elvett.

2023. máj. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
30%
Én is inkább valami távoktatást, levelezőt ajánlanék, ha megoldható, oda is épp elégszer be kell menni. De több időd van mellette, máshogy is állnak hozzád. De ezek többsége fizetős. Szerintem nappalin szokott lenni korhatár.
2023. máj. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs korhatár. A társaságról is függ, de ha leírod a szakot akkor pontosabb választ lehet adni. Van szak ami inkább nappalin jobb,van amelyik levelezőn is megfelelő.
2023. máj. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
6%
Én nagyon el lennék keseredve, ha 50 évesen még itt tartanék. Na, nem a tanulásra gondolok, mert az jó, és elismerendő, ha valaki később ismer váltani. Viszont elkeserítő, ha valaki 50 évesen mások, idegneke véleményét kéri ki ezzel kapcsolatban, azzal foglalkozik, mások mit gondolnak majd...
2023. máj. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, 55 éves korig még diákhitelt is felvehetsz, tehát nem késtél el, bátorítani tudlak csak. A diploma 80 évesen is diploma.
2023. máj. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
#4. Teljesen normális, hogy információkat gyűjt és a lehető legjobban fel akarja mérni a helyzetét. Nem a te véleményed fogja befolyásolni, meg nem is az, hogy mi a trendi, szóval nyugi.
2023. máj. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
12%
#6: nem tudom, miről beszélsz, én nyugodt vagyok. Vagy csak kivetíted az érzelmeidet rám?
2023. máj. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
Oszinte reszvetem, Kerdezo! Persze, nyugodtan ulj be, ha van idod es penzed. Az, h megeri-e, fugg attol, h milyen egyetemrol, es milyen szakrol van szo. (Ha lehet, oszd meg velunk a reszleteket!) De ha ugy erzed, h ez erdekel, es h ezt szivesen csinalnad most harom evig, es meg is engedheted magadnak, akkor termeszetesen sajat magad szamara mindenkeppen pozitiv lenne. Léleképíto. Ha szerencsed lesz, akkor 53 evesen is talalsz munkat ezzel a diplomaval. De ehhez nagy szerencse kell, vagy a teruleten nagy hiány. Ha nem talalsz, akkor is legalabb harom evig lehet, h jol erezted magad. Ki kell probalni. A legjobbakat Neked!
2023. máj. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%

#7. Hjaj, Istenem...de unalmas már ez a fogyatékos pszichológiaval kiegészülő kéretlen okoskodás lassan minden kérdés alatt. Ráadásul magadnak mondasz ellent, szerinted mégis ki a fenét érdekel, hogy te mit vergődsz össze valaki kérdése alatt, amit ráadásul botrányosan félreértesz? Pont te vagy az itt, akit tényleg nyugodtan leszarhat a kérdező, mert egyedül te nem akartál segíteni, csak ártani.


A kérdező teljesen normális kérdést tett fel, mi lenne, ha inkább a saját életedet oldanád meg, nem másokét akarnád? :)

2023. máj. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Tényleg csak azt szerettem volna tudni, hogy nem fognak-e kinézni a korom miatt. Informatikus könyvtáros szakról van szó, tudom, hogy nem egy piacképes diploma, de ez êrdekel, és még egy kis ismeretségem is van a szakmából,itt, városon belül.
2023. máj. 26. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!