Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyit kell ahhoz tanulni,...

Mennyit kell ahhoz tanulni, hogy valakiből 30 éves korára orvosprofesszor váljon az idegsebészet területén?

Figyelt kérdés

#tanulás #idegsebészet #orvosprofesszor
2023. máj. 28. 00:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A tanulási idő és a befektetett energia egyénfüggő, nem is azon van a hangsúly hogy mennyit tanul az ember hanem hogy milyen gyorsan és milyen mélyen látja át az idegrendszerben végbemenő folyamatokat és mennyire képes komplex gondolkozásmódra. Általában a saját területének a mély ismerete szükséges hozzá valamint kutatási projektekben való részvétel, szakmai konferenciák rendszeres látogatása akár hallgatóként akár előadóként.
2023. máj. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
30 éves korodra nem lehetsz professzor.
2023. máj. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Főleg nem orvosin. Azt hiszem ha nem csúszol soha semmiből, akkor is 30 körül kezdhetsz el praktizálni,és onnan még nagyon messze van a professzor szint
2023. máj. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Prof nem lehetsz ilyen hamar, maximum doktorandusz. A 6 év orvosi után még szakosodsz és azzal párhuzamosan elkezdheted a PhD-t.


Nekem egy ismerősöm van, ő nem orvos, hanem mérnök, de orvosi informatikával foglalkozik az idegsebészet területén, most végez doktorin (31 éves).


Gyakorlatilag amióta él, egyetemre járt, félállásban dolgozik most is, mellette látástól vakulásig publikációkat olvas és ír. Az egész élete a kutatásról szól. Van férje és él mellette normális életet is, de amit én alapszakon csináltam vizsgaidőszakban, ő azt folyamatosan csinálja, már több, mint 10 éve.


Ez több, mint egy főállás, főleg ha orvos vagy.

2023. máj. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!