Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinus adatelemző vagy ELTE...

Corvinus adatelemző vagy ELTE survey statisztikához melyik lenne a legjobb alapszak?

Figyelt kérdés
Nemzetközi gazdálkodásra jelentkeztem, de most egy kicsit elbizonytalanodtam. A szociológia is érdekelt, de tudtam, hogy az alapszakkal semmire nem mennék, ezért azt nem akartam. Tudom, hogy még a matek szak se lenne rossz, de matekból csak egy erős közép érettségim van, és mivel közgazdasági iskolába jártam, ezért az 5. tantárgyam a közgáz, így se infó, se valamilyen természettudományos érettsegim nincs. Valamint angolból és közgázból van emeltem, ami viszont nem számítana annyira, mint a matek vagy az infó, ha jövőre felvételiznék, így kevesebb pontom lenne, és kisebb eséllyel vennének fel mondjuk egy magasabb pontszámot követelő ELTE-re. Így a kérdésem az lenne, hogy elég lenne a nemzetközi gazdálkodás vagy inkább jövőre fussak neki még egyszer és próbáljam meg a matek vagy szociológiai szakot?
2023. máj. 28. 15:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%

Matematikus, proginfó vagy gazdinfó lenne a legjobb.


Vagy, az a terület, aminek a domain tudása szükséges az elemzéshez.


Ha biostatisztikával akarsz foglalkozni, akkor értelemszerűen a biosz is játszik. Én pl az egészségügyben használt műszerekkel kapcsolatos adatelemzéssel foglalkozom, mérnökinformatikus alap-és mesterszakkal, orvosi informatika szakiránnyal.

2023. máj. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Gazdasági elemzéssel szeretnék foglalkozni
2023. máj. 28. 15:22
 3/18 anonim ***** válasza:
37%

Majdnem egyetértek az előttem szólóval, kivéve, hogy a gazdinfó teljesen irreleváns szak ezen a területen. Az itt végzettek NAGYON gyengék statisztikában, adatelemzést nem is láttak, a domain ismeretük pedig nagyrészt irreleváns. És ezt egy fél tucat itt végzett szakembert személyesen ismerve írom.


A matek, proginfó akkor jó, ha kifejezetten az adattudomány matematikai, elméleti része érdekel, például új algoritmusokat akarsz kidolgozni, PhD-zni akarsz ebből stb. Ezek nagyon erős alapszakok, de nem mindenkit pont ez a része érdekel.


A domain ismeret rész viszont nagyon fontos, ezért jó alapszakok GPME, alk. közgáz, pénzügy, marketing, szociológia, biológia, fizika stb.


A marketing és szociológia szakok természetes mesterszakja az elte survey statisztika és adatanalitika. (Én nem ide jártam marketing alapszak után, hanem külföldre data science mesterre, de ez is jó.) Előnye a nagyon erős kutatási módszertan ismeret, nagyon jó viselkedéstudományi domain ismeret, jó adatelemzési készség. Hátránya az alapképzésben gyenge vagy nulla matek (nekünk 2 félév baba analízis volt marketing szakon, nulla lineáris algebra == tömény szívás a data science mesteren, külön kellett pótolnom).


A témára rátérve: a nemzetközi gazdálkodás is teljesen jó alapszak. Told meg a statisztikát, vegyél fel R vagy Python programozást, kalkulust/analízist, lineáris algebrát, ökonometriát. Érdemes rendesen megtanulni a pénzügyet. Utána meg majd válogatsz magadnak valami jó mesterszakot. Ha kevésnek érzed, majd felveszel mellé +1 szakot jövőre (matek, vagy akármi más), ez nem élet és halál kérdése.

2023. máj. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
24%

#3

Párom gazdinfóval data analyst. Konkrétan volt náluk pénzügyi adatelemzés szakirány... Az előző munkahelyemen az elemzők többsége gazdaságinformatikus volt.


Légyszi ne..

2023. máj. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
26%

4. Oké, akkor ne.


Itt vagyok a corvinus gazdinfó tanterv előtt. Van 1 félév analízis, 2 félév statisztika és 1 félév valszám. Talán valami programozás is, de ez nem egyértelmű. Hát őszintén ez így sovánka.


Az adatelemzés egyébként belépő szintű szakma, többnyire egyszerű riportolgatás. Én pedig data science-ről beszéltem (adatmodellezés stb.).

2023. máj. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
42%

Ui: mint említettem, én is ismerek 5-6 gazdinfón végzett szakembert. A szakon bebeszélték nekik, hogy az a jó a szakjukban, hogy egyszerre informatikusok és üzletemberek is. A gond az, hogy ez így többnyire nem működik. De erre egyébként hamar rájönnek az érintettek, így lesz belőlük scrum master, sales-es, esetleg adattárházas stb.


Ez kizárólag azért fontos, mert itt pályaválasztókat tájékoztatunk, és szerintem korrekt dolog reális képet adni egy szak (de nem a szakon végzettek) képességeiről. Én is őszintén leírtam az én szakomról, hogy mi a gyengesége, szerintem ez korrekt dolog. 🤝

2023. máj. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a hasznos válaszokat!


Azt viszont még hozzá szeretném tenni, hogy maradnék még ötödéven az iskolámban, ezért mindenképpen halasztanék egy évet, ezért jövőre még nem kezdenék. Ennek függvényében is inkább hagyjam a nemzetközi gazdálkodást vagy inkább ne iratkozzak be és jövőre fussak neki ismét?

2023. máj. 28. 16:16
 8/18 anonim ***** válasza:
64%
7. Ha gazdasági szakközépbe jársz, akkor dobd el az utolsó éved és kezdd el rögtön a gazdinfót. Ott az első félévben meglátod, hogy tetszik-e, illetve melyik tantárgy / szakirány tetszik, és újra be tudod adni a jelentkezésedet további vagy másik szakra. 17-18 évesen még nagyon nehéz eldönteni, hogy mi tetszik majd felnőttkorodban. Az NG szak nem rossz egyáltalán, az órák alsó tagozatokon 90%-ban megegyeznek a többi gazdasági szakéval. Lehet, hogy rájössz az első félévben, hogy a matek érdekel, de lehet, hogy arra, hogy a matek nem érdekel. Erre tökéletes az első egyetemi év.
2023. máj. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
* nemzgazdot, nem gazdinfót. De ha gazdinfó lenne, arra is ezt javasolnám. Ez csak egy alapszak, nem élet és halál kérdése. Következmények nélkül eldobhatod ha nem tetszik.
2023. máj. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%

Én is gazdinfo után mentem erre a szakra:D


Nagyon is van köze hozzá, több, mint a nemzetközi gazdálkodásnak.

2023. máj. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!