Ha egyetemre megyek, pl. matematika vagy mérnökinformatika, mennyire kell tudnom angolul, mennyit fogok angolul olvasni? Angol nélkül megoldható?

Figyelt kérdés

2023. máj. 29. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
BScn nem annyira kell, kiveve ha kutatni akarsz, mivel alltalaban a cikkek angolul vannak.
2023. máj. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én végeztem akkor kötelező volt angol szaknyelv tárgyat felvenni illetve ezen kívül minimum 2 darab angol nyelven oktatott tárgyból levizsgázni valamint a szakdolgozatnak az abstract részét is angolul kellett benyújtani. Egyébként a programozással / keretrendszerekkel.kapcsolatos hivatalos dokumentáció is angol nyelvű, a legtöbb oktatóanyag is angol nyelvű illetve ha bármiben elakadsz és keresni kell a választ azt is angol nyelven teszed meg mert 1000x gyorsabban találod meg a helyes választ mivel angolul milliószor több anyag van.


Az egyetem elvégzése után pedig szinte lehetetlen a szakmában (IT) olyan munkát találni ahová nem elvárás az angol nyelvtudás.


Szóval ha gondod van az angollal akkor 1) vagy nagyon erősen feküdj rá hogy legalább B2 szinten tudd a nyelvet vagy 2) ne menj mérnökinfóra mert el sem fogod tudni végezni az egyetemet vagy ha mégis akkor munkanélküli leszel. Legtöbb cégnél a C1 (felsőfok) szint az elvárás

2023. máj. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kell az angol, sokszor már egy-egy tantárgy keretein belül van olyan könyv/szöveg ami csak angolul érhető el, vagy pl. angol videók alapján kell tanulni stb.


Még ha nincs is nyelvérzéke az embernek, szorgalommal fel lehet hozni magad egy erősebb társalgási szintre, úgyhogy én mindenképpen ajánlanám, főleg a mai világban, ahol kb. alap, hogy angolul minden diplomás tudjon.

2023. máj. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!