Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges úgy sikeres emelt...

Lehetséges úgy sikeres emelt biológia érettségit végezni, hogy csak 9. és 10. osztályban tanultam a tantárgyat?

Figyelt kérdés
Az SZTE BTK pszichológia képzésére szeretnék jelentkezni, viszont az egyik érettségi követelmény (a 2024-es pontszámítás szerint) az emelt biológia, melyet csak 9. és 10. osztályban tanultam. Mennyi időt és erőfeszítést igényelne az önálló felkészülés?

2023. máj. 30. 17:56
 1/5 A kérdező kommentje:
+Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy jelenleg 11. osztályos vagyok.
2023. máj. 30. 17:59
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, lehetséges. Ha nyáron ráhajtasz szerintem az egészet meg tudod tanulni, utána pedig még marad kb. 9 hónapod ismételni, gyakorolni, a nehezebb részeket alaposabban átnézni stb. Szóval simán lehetséges, de azt ajánlom hogy magántanárt mindenképpen keress!! Ha csak hetente vagy kéthetente egyszer is de érdemes egy tanárral átbeszélni az anyagot.


Bár te már az új rendszerben érettségizel, amikhez nem biztos hogy jók az általam használt könyvek, de én a mozaikos tankönyveket (10-11-12) és a nagy etele féle könyvet ajánlanám, én ezekből tanultam.

2023. máj. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja még annyi hogy a nehezebb anyagrészeknél nekem a youtube életmentő volt, sok összefüggést onnan értettem meg. Egyébként én is önállóan készültem fel.
2023. máj. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ!! :)
2023. máj. 30. 20:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy milyen százalékos eredményre hajtasz. 80+ eredményt elérni önállóan piszkosul nehéz lesz.
2023. máj. 31. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!