Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óbudai Egyetem AMK mérnökinfór...

Óbudai Egyetem AMK mérnökinfóról átjelentkezni NIK mérnökinfóra jobban megéri, mint kihagyni egy évet és újra jelentkezni érettségivel?(részletesebben lent)

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem. A matekom nem úgy sikerült, mint amire számítottam, így nem valószínű, hogy felvesznek OE-NIK mérnökinfóra.

1. opció az lenne, hogy októberben újra írom a matekot és újra jelentkezek következő februárban (keresztféléves képzés nem indul) NIK mérnökinfóra.


2. opcióként olvastam, hogy augusztusban van pótfelvételi. Székesfehérváron ugyanúgy indít az OE-AMK mérnökinfó képzést, így megjelölném azt. Ha fölvesznek akkor átmenetileg odajárnék ingázva (Budapesten lakom), és aztán megpróbálnék átjelentkezni egyetemen belül Székesfehérvárról Budapestre ugyanúgy mérnökinfóra.

Ahogy elnéztem annyira nincs messze Székesfehérvár és a ponthatár is alacsonyabb volt tavaly, így szerintem oda felvennének és fél-egy évet szerintem kibirnék ott.


Azért gondoltam egyszerűbbnek az átjelentkezést, mert ott már kreditekben számolnak, nem kéne októberben újra érettségiznem és talán mivel egyetemen belül jelentkeznék át könnyebben menne, mint kihagyni egy évet és érettségi pontokkal jelentkezni NIK-re.

Nektek mi a véleményetek? Mennyire nehéz az átjelentkezés?

Segítségeteket előre is köszönöm! ^^



2023. jún. 2. 00:24
A kérdező szavazást indított:
októberben újra érettségizni és februárban NIK-re jelentkezni
AMK-ra menni és átjelentkezni NIK-re
7 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs a francokat nincs messze.

Napi szinten le akarsz járni Fehérvárra Pestről?

Legalább újpesti vagy??

2023. jún. 2. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz elképzelés, csak az a baj, nincs semmi garancia arra, hogy pótfelvételin meghirdetik azt a szakot. De még ha meg is hirdetik valószínűleg csak önköltséges formában és úgy már szerintem nem éri meg, mert az átjelentkezést is csak önköltséges képzésre szokták engedni és így 4 félévet mindenképp fizetned kéne (mert átsorolás csak nyáron van). Ha viszont az októberi ismétlő érettségi mellett döntesz, akkor csak az érettségi vizsgadíjat kell kifizetned (ami ugye lényegesen kevesebb mint 4 félév tandíja) és jövő szeptemberben támogatottan kezdhetnéd az egyetemet.

Nem lebeszélni szertnélek, mert kreditek szempontjából tényleg jobb lenne az a megoldás amit írsz és úgy évet se kellene kihagynod, de az anyagiak miatt én a helyedben erősen átgondolnám, még akkor is ha esetleg pótfelvételin meghirdetik azt a szakot.

(Amúgy én se vállalnám az ingázást ilyen messzire, de ha neked belefér, hogy 1,5-2 órát utazz naponta, akkor hajrá.)

2023. jún. 2. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Székesfehérvár kb 1,5 órára van tőlem. NIK is 55 percre hiába van Pesten belül. Persze Budapesten kényelmesebb lenne utazni, de ahogy elnéztem Fehérvárra sűrűn járnak vonatok
2023. jún. 2. 09:41
 4/5 A kérdező kommentje:
#2 Köszönöm a segítséget! Tavaly indult állami formában is pótfelvételi mindegyik karán, így reménykedek benne, hogy idén is fog. Székesfehérvár csak fél órával lenne messzebb, így nagyon gondolkozok rajta. Szerintem megér ennyivel több utazást, mint kihagyni egy évet, hogy ugyanazt tanuljam. Csak hosszútávon nem tudom mennyire lenne azért megterhelő.
2023. jún. 2. 10:05
 5/5 anonim ***** válasza:
72%
Azért számolj azzal is, hogy sokszor van késés/kimarad egy vonat stb. :(
2023. jún. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!