Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi oktatás (felnőttképz...

Érettségi oktatás (felnőttképzés, esti), hosszát befolyásolja a befejezett 9-10-ik osztály szakközépiskolában elvégezve? Vagy mindenképp 4 év?

Figyelt kérdés
Befejezett szakmunkás esetén 2 év az érettségi, de ha szakközép 9-10 van meg azt nem számolják bele?
2023. jún. 2. 08:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Befolyásolja, amennyiben az elvégzett két osztályról megvan a bizi. De én javasolnám a 4 évet, másrészt intézmény függő is, érdemes rákérdezni, hogy ilyenkor ők mivel kalkulálnak.
2023. jún. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%

Ha egyetemről lenne szó, akkor azt mondom okés négy évet rááldozni, de egy érettségi megszerzésére kár ilyen sokat pazarolni. Vannak olyan intézmények, ahol két év alatt felkészítenek a középiskolás anyag elejétől kezdve a haladást. Ilyeneket nézz, én is így végeztem (és sokan mások rajtam kívül)


Elég sok tárgyból hiányos a műveltségem, de nem ennek pótlása miatt fogok közel fél évtizeden keresztül középiskolában ücsörögni huszonéves fejjel.

2023. jún. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
En jelenleg 2 evesre jarok. Igen, befojasolja ha elvegezted a 9-10.-et. Itt viszont van egy csavar. De lehet hogy u.n. kulombozeti vizsgat kell tenned, de ez iskola fuggo.
2023. jún. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!