Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A gazdálkodás és menedzsment...

A gazdálkodás és menedzsment mit takar? Ha azt elvégzem mit tudok vele kezdeni? Hova tudok tovább menni egyetemre de ott milyen szakra mit kezdhetek vele? (Most fogok iskolát választani és nagyon nem értek meg hozzá)

Figyelt kérdés

2023. jún. 2. 22:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én beírtam Google-be és egész sok találatot adott rá. Te próbáltad már?

(egyébként nekem középiskolákat nem dobott ki ezzel a szakkal, csak egyetemi képzéseket)

2023. jún. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%

A technikumi képzési rendszer egyik ágazata a gazdálkodás és menedzsment ágazat. Ennek két kimenete van: pénzügyi és számviteli ügyintéző, illetve vállalkozási ügyviteli ügyintéző.

Az első két év alapozó év, ekkor az ágazaton tanulók ugyanazt tanulják. 10-edik évfolyam után teszik le az ágazati alapvizsgát, utána válik szét a két terület, és 11-ediktől három éven keresztül már a szakirány szerinti tantárgyakat tanulják.

A technikusi vizsga után a gazdasági felsőoktatásban lehet továbbtanulni (pl. gazdálkodási és menedzsment, pénzügy és számvitel, nemzetközi tanulmányok, emberi erőforrások, kereskedelem és marketing képzéseken).

Ezt a honlapot érdemes tanulmányoznod:

[link]

2023. jún. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!