Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik hatosztalyos gimnáziumo...

Melyik hatosztalyos gimnáziumot ajánlanátok ezek közül?

Figyelt kérdés

Trefort

Apáczai

Fazekas

Eötvös


Főleg a biológia, kémia, matematika, fizika és a nyelvek oktatása szempontjából lenne fontos

Illetve melyiknek van a legjobb környéke, legjobban felszerelés, épület minősége



2023. jún. 3. 00:20
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Ezek közül? Viccelsz? Az összeset. Amelyikbe felveszik a gyereket.


Ezek elit versenyistállók. Teljesen érdektelen, hogy “melyiknek van a legjobb környéke, legjobban felszerelés, épület minősége”. Az Apáczai, Eötvös, Trefort ugyanazon a környéken vannak, a Fazekas van egy kicsit odébb.


De a kérdésed alapján szerintem nem annyira vagy tisztában azzal, hogy mit kérdezel. Ezek között nem te fogsz válogatni azok alapján, hogy milyen jó környéken vannak. Itt a gimnáziumok válogatnak a top 0.1% gyerek között.

2023. jún. 3. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az Eötvösbe járok, és csak ajánlani tudom. Egyáltalnem versenyistálló,az osztályom nagyrésze három év alatt egyszer sem volt versenyen, de nyilván, aki szeretné, annak adott a lehetőség.

Nagyon könnyen megközelíthető, ott van a Ferenciek tere és az Astoria között, pár percre a Kálvin tértől, így szinte minden busz, metró oda visz.


Sok féle nyelvet lehet tanulni, a nyelvtanáraink is nagyon jók, a biosztanárom a kedvencem az egész iskolából, de hasonlóan van kémiából és nyelvből is. A fizikával személy szerint hadilábon állok, az az egyetlen tantárgy, aminek a tanárát határozottan nem szeretem, de lehet, hogy egy a tantárgy utálatából fakad...


Elég jól felszerelt termékünk vannak, pl. okostetem (nyelvi órákra), mindennel ellátott rajzterem, kémia és fizika laborok (sokat kísérletezünk). Minden teremben van filces tábla (is), és projektor.

Van egy különleges termünk, az EAM (Eötvös alkotó műhely), ahol van 3D nyomtató, sandbox, és hasonló jóságok, ott egy csoport a "jövő városát" alkotja meg éppen.


Rengeteg program is van, akár iskolák között is, szívesen beszélek arról is, ha érdekel... Ebben a témában az idők végezetéig tudnék írni :)

2023. jún. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
okostetem :)
2023. jún. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, érdekelnének a programok is.
2023. jún. 3. 12:57
 5/8 A kérdező kommentje:

1.

Tisztában vagyok vele, hogy ezek a gimnáziumok közül, mindegyik kiváló.


A fiam jövőre fog felvételizni és már megírtunk egy kettőt és az alapján további gyakorlással valószínűleg jó esélye lesz ezek közül az összesbe. Persze ez nem azt jelenti, hogy biztosan fel is vennék őt.

Ettől függetlenül, szívesen olvasnék véleményeket róluk.

2023. jún. 3. 13:20
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#4.

Az egész egy nulltáborral kezdődik, ami kilencedikén egy egyhetes nomád tábor, amit idősebb, nagyon kedves diákok vezetnek (nyilván vagy egy-két tanári felügyelő is), ami hatalmas élmény.


Ezen kívül is rengeteg tábor van, az osztályok évente többször mennek osztálykirándulni, van sítábor (kezdőknek oktatással), biciklitábor, kenutábor, Mátra-túra, nyári tantábor (délelőtt és délután 2-2 óra foglalkozás, aztán szabadidő a Balatonon lévő Eötvös táborban)...


Rengeteg féle szakkör van, a színjátszótól a zenén át a matekig. Minden évben megrendezik az Eötvös bazárt, ez egy olyan szombat, ahol a felvételizők a szüleikkel bejöhetnek az épületbe, és mindenféle "diákegylet" terméket rendez be, ahová jöhetnek sütitkóstólni, vagy játszani egy társast... Ez már csak jövőre lesz, de majd mindenképpen nézzetek rá a honlapra (ejg.hu), nézzetek majd be, ha épp ráértek.


Nemrég pár diák létrehozott egy társas-tárat a könytárunkban, ahonnan társasjátékokat lehet kölcsönözni, és hónaponta egy pénteken társas-estet tartanak, amikor egy teremben játszanak amíg ki nem zavarják őket...


Minden osztályra jellemző, hogy tanítás után nem mennek haza, hanem bent maradnak pár órát (pénteken este hétig is szoktak maradni), alig pár percre van tőle a Meki, Burger King, KFC, Pizza Hut, Starbucks, szóval mindenki megtalálja, hogy mi a kedvence...


Itt mindenkit támogatnak, hogyha van egy reális ötlete, azt megvalósíthassa. Az én osutálytársaim például készítettek egy kártyajátékot, és az osztályfőnökünk segítségével iskolai körben már árusítgatják a nyomdában nyomtatott paklikat.


Évente többször rendeznek kosár/focimeccset más környékbeli iskolákkal a tornacsarnokunkban, olyankor más iskolákból is jönnek szurkolni, lehet fogadni is...

12 órás focinak hívjuk azt az eseményt, amikor egy hétvégén bennmaradnak a diákok, és több teremben bulizhatnak egész éjszaka (persze ezt is normális keretek között). De ezeken a napokon kívül is szokott olyan lenni, hogy egy-két tanár kíséretében az osztály bentalszik az az iskolában, ez is feledhetetlen élmény.

Vannak a FAVE napok, ahol a Fazekas, Apáczai, Veres Pálné és Eötvös együtt szervez programokat az iskolákban, ez is remek alkalom megismerni a többi sulit.


Mint láthatjátok, kicsit elfogult vagyok...😅 De szerintem tényleg van miért.

2023. jún. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
2. Igen ezt akartam is írni, hogy az Eötvös gyengébb suli a többinél, menekülő tervnek jó lesz utolsó helyre beírva.
2023. jún. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Melyikbe hívták be szóbelizni?
márc. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!