Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Be lehet e jutni állatorvosi...

Be lehet e jutni állatorvosi egyetemre kémia érettségi nélkül?

Figyelt kérdés
Ha meglenne az elegendő pontszám és egy emelt biosz érettségi van e lehetőség a bejutásra?

2023. jún. 3. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az állatorvosira kötelező a biosz és a kémia emelt érettségi is.
2023. jún. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Emelt kémia nélkül nem lehet meg az elegendő pontszámod, mivel ha nem teljesíted az egyetem által előírt követelményeket (ami ugye emelt biosz-kémia az állatorvosi esetén) nulla pontod van.
2023. jún. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Nem, és akinek nem sikerül az emelt kémia, annak az egyetem sem fog menni, rengeteg kémia óra van és nagy hangsúlyt fektetnek rá. (gondolom az állatorvosi szakra gondolsz, a biológia/zoológia szakra nem kell kémia érettségi)
2023. jún. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Rosszul tudod hármas, a zoológiára is csak biosz-kémiával lehet menni, annyi a könnyítés, hogy a kettő közül csak az egyiknek kell emeltnek lennie. Biológia szak pedig már nem indul az ATE-n.
2023. jún. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazad van, emelt kémiát akartam írni, bocsi.
2023. jún. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!