Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen személyes tapasztalatot...

Milyen személyes tapasztalatotok van egy kereskedelem-marketing diplomával kezdőként kb mennyi fizetést kaptatok/kaptok?

Figyelt kérdés
Illetve mi (volt) a pozíciótok?
2023. jún. 5. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Egy filmstúdióban lettem marketinges, ezzel kaptam elég rossz fizetést (mai mértékkel mérve kb 300K nettót). Három évig gályáztam ott, mire egy rendes multis munkahelyre beküzdöttem magam.
2023. jún. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Viszont ismerek egy csajt (kollégát), aki már első évtől kezdve gyakornokoskodott multinál, és ő eleve 500K-s nettó fizetéssel landolt végzés után (tavaly). Az a titok, hogy időben el kell kezdeni gyakornokoskodni minél nevesebb cégnél, sokat kell tanulni, jól kell dolgozni, és minden megy a maga útján.
2023. jún. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
#2 és ha valakinek gyakornokoskodás helyett csak leigazolja egy komolyabb cég, hogy ott volt, azzal mi van? XD
2023. jún. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
3. Nem igazol le semmilyen komolyabb cég gyakornokoskodást, mert senki nem akarja kirúgatni magát. Nem is teheti az adminisztráció elmaradása miatt (ha nincs szerződés, fizetési papír, HR folyamatok stb., és kiderül, hatalmas gáz van). Nem tudom, honnan fantáziálsz ilyeneket, de ha neked mégis elintézte apuka, akkor jobb, ha nagyon mélyen lapítasz és soha nem derül ki.
2023. jún. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Maradjunk annyiban, hogy nagyon naív ember vagy. Én egy szóval sem mondtam hogy így csináltam, viszont nyílt titok, hogy sokan így szerzik meg xD
2023. jún. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
5. Oké tegyük fel, hogy pár ember szerzett valahonnan fake igazolást. És? Ezek az igazolások nyilván nem nagy multitól származnak (nagyon esetleg igen, és?). És a felvételi interjún úgyis beégnek a fake-elők már az első kérdésnél (“mesélj a gyakornoki munkádról”). Hamar lebuknak a hantázók.
2023. jún. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Ott indul, hogy ma már az ember a CV-jét a LinkedIn-en írja, felsorolva, hogy ott pontosan mit csinált. Hatalmas bukta, ha valaki beírja, hogy Morgan Stanley, miközben egy napot nem töltött ott. Mivel ezekben a szakmákban mindenki ismer kb mindenkit, vagy lecsekkeli a LinkedInen, azonnal nézem a kontaktjait, kikkel dolgozott és min, sőt rá is kérdezek barátoknál. Senkinek nem éri meg egy ilyenbe beleszaladni.
2023. jún. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Milyen linkedin? 🤣 ember olyan naìv tudatlanok vagytok.... MO-n egy átlag semmirevaló hr-s azt se tudja mi az. Gyakornoki munkáról meg mindenki tudja, hogy kb. iratpakolásból meg másolásból, szkennelésből áll. Senki nem fog egy rutintalan egyetemistára öt ft-ot se rábízni. Többet számít az, hogy libsi vagy, vagy fideszes. Tudod egy átlag munkahelyen, akár egy multinál az ilyen magadfajta modoroskodó okosokat arra használják, hogy elvégezd a piszkos munkát, mig a főnöknek a valakije aki semmihez sem ért, viszont protekcióval kapott egy helyet, majd felveszi a fizetést, esetleg ha olyan nagyon jó gyakornok voltál, még az ő munkáját is rád dobják majd.😂
2023. jún. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
Tényleg két világban élünk. Te még az életben nem dolgoztál multinál ezek szerint.
2023. jún. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerencsére nem, sőt állásinterjúra sem sűrven kell járnom, meg úgy egyébként sem senkinek, akinek jó kapcsolatrendszere van. Sokkal fontosabb ez, mint hogy egy mócsing nagyokos mitugrászközgazdász vagy. Egyébként tekintettel arra, hogy az egyik nagymulti leányvállalata (nevet nem mondok, ne ismerjenek az illetőre) egyik gazdasági igazgatója is kb. úgy került oda, hogy meg lett mozgatva a kapcsolatrendszeren keresztül a téma, történetesen onnan tudom, hogy volt főnököm mesélte, akit ismernek több helyen is, és az ő fia volt, ja és ez nem egy magyar cég, ahol urambátyám viszonyra lehetne fogni. Szóval ebből kifolyólag gondolom, hogy egy átlag multinál is többet ér a kapcsolatrendszer, minthogy te milyen hiper multinál fénymásoltál meg takarítottál szakmai gyakorlaton. Meg itthon ebben a hűbéri rendszeren alapuló társadalomban vicces, amikor néhány Bsc közgáz kisgyerek úgy tesz, mintha itt valódi piacgazdaság lenne meg jueszéjben vagyunk, hogy tudás alapján meg piaci alapon vegyenek fel valakit XD
2023. jún. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!