Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matek vagy angol emelt érettsé...

Matek vagy angol emelt érettségire ki hogyan készült fel?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd matekból és angolból emelt érettségit tenni, aztán pedig egyetemre menni.

Minél magasabb %-ot szeretnék elérni, kimaxolni mindkettőt.

Természetesen nagyon alaposan fel fogok rájuk készülni és sok munkát belefektetni, foglalkozni vele. Segédanyagokkal, hasznos könyvekkel és videókkal, korábbi érettségi feladatsorok gyakorlásával, plusz magántanárhoz is mennék ami hatalmas segítség lenne, ő az aki ért hozzá és ennek megfelelően szakszerűen fel tudna készíteni. (Tudom hogy a többségnek már egy színvonalas gimiben is nagyszerű felkészítése volt ami már önmagában is elég lehet akár egy jó emelt készüléséhez, de ez az én esetemben nem volt meg.)

Tehát érdekelne ki hogy készült fel ezekre, és lett mondjuk 95% feletti eredménye?



2023. jún. 5. 23:32
 1/5 anonim ***** válasza:

"magántanárhoz is mennék ami hatalmas segítség lenne, ő az aki ért hozzá és ennek megfelelően szakszerűen fel tudna készíteni"

A magántanárok is lutri, hogy milyenek - ugyanolyanok, mint azok, akik az iskolákban tanítanak, hiszen ők azok.


Hány évesen kérdezed?

2023. jún. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Én szoktam emelt matekra felkészíteni. Ha gondolod, írj rám, aztán meglátjuk a dolgot. :)
2023. jún. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Én idén emelteztem angolból előrehozottan.


Nekem az hatalmas segítség volt, hogy az angol órák a második félévtől szinte csak arról szóltak, hogy olvasásértés, nyelvhelyesség és listening feladatokat oldottunk az előző évi érettségikből. 2013-ig visszamenően szinte mindet megcsináltuk, az elején még jó néhány hibával, viszont a végére maximum egy-két hiba csúszott be. Szóval szerintem a legjobb módszer az, ha megoldod és alaposan begyakorlod a típusfeladatokat az előző évi érettségik alapján. Főleg a nyelvhelyességet, mert leginkább ott lehet könnyen pontokat veszíteni. Illetve, én megnéztem jó néhány oktv-t is, mivel azok is fent vannak az oktatási hivatal honlapján. Talán kicsit nehezebb, mint az emelt érettségi, viszont ha azokat jól meg tudod oldani, akkor az érettségi is simán menni fog.


A writing-hoz az oxford exam trainer b2 hátuljában tök jól le van írva, hogy hogyan kell félhivatalos levelet és posztot írni egy fórumra (nagyjából csak ez a kettő szokott lenni). Arra mondjuk érdemes figyelni, hogy a félhivatalos levélnél csak indirekt kérdést szabad használni, és mindkét fogalmazásnál ki kell hagyni egy sort a bekezdések között. Nekünk az angol tanár mindig kijavította a writing-jainkat, viszont szerintem akár egyedül is tudsz rá gyakorolni. Én az írásbeli előtt az elmúlt öt évből szinte az összes writing-ot megírtam, és utána chatgpt-vel és grammarly-vel kijavíttattam. Bár azért nem árt, hogyha egy tanár is átnézi.


A szóbeli részére a Maxim kiadós Érettségi mintatételek angol nyelvből című könyvből készültünk órán. Minden érettségi témakörből voltak olyan témák, amiket körülbelül szóról szóra meg kellett tanulni. Ez végül nagyon hasznos volt így visszagondolva, mert legalább minden témakörhöz hozzá tudsz szólni és vannak jól hangzó sablon mondataid még akkor is, ha egyébként mást nem tudnál hozzáfűzni szóbelin az adott témához. Plusz erre csak a szóbeli után jöttem rá, de az érettségi 2023 facebook csoportban fel vannak töltve az 'igazi' tételek egy dokumentumban interview kérdésekre, debate-re és individual long turn-re lebontva. Nem tudom, hogy a többi tételre ez mennyire igaz, de tőlem full azokat kérdezték, ami a dokumentumban le van írva, szóval szerintem eléggé valid. Mondjuk arra figyelni kell, hogy elvileg évente cserélnek egy-két tételt.


Nekem egyébként 95% lett. Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj! :)

2023. jún. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Nekem az hatalmas segítség volt, hogy az angol órák a második félévtől szinte csak arról szóltak, hogy olvasásértés, nyelvhelyesség és listening feladatokat oldottunk az előző évi érettségikből."

Ehhez mondjuk semmi szükség angolórákra (angol órákra meg főleg...), hiszen egyedül is lehet gyakorolni, fent van a neten minden, megoldókulccsal együtt.

2023. jún. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

"a félhivatalos levélnél csak indirekt kérdést szabad használni"

Ugyanaz a javítási útmutató vonatkozik a fogalmazásokra minden évben, tehát mindegy, hogy milyen műfaj, amit épp írni kell, ugyanaz a nyelvi szint az elvárás: ha nem indirekt kérdésekben fogalmazod meg a kérdéseidet, nem csak a félhivatalos levél esetében veszítesz pontokat.


"Nekünk az angol tanár mindig kijavította a writing-jainkat"

angoltanár... fogalmazásainkat


"chatgpt-vel és grammarly-vel kijavíttattam"

Nem hinném, hogy ezek a javítási útmutató alapján javították, pontozták, úgyhogy ehhez azért tényleg kell tanár...


"voltak olyan témák, amiket körülbelül szóról szóra meg kellett tanulni"

Az a lényeg, hogy tudjál mindenről sokat beszélni a szint szavait és kifejezéseit használva, úgyhogy ilyesmivel azért nem gyötörnék senkit... :)


"az érettségi 2023 facebook csoportban fel vannak töltve az 'igazi' tételek"

Most akkor az igaziak vagy csak "igaziak"?

Amúgy azért ez elég durva, ha valóban az igaziak...

2023. jún. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!