Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket vàlasztanátok inkább?

Melyiket vàlasztanátok inkább?

Figyelt kérdés

A opció: 2 szak egyszerre, de csúsztatva (az egyiket egy évvel később kezdeném, mint a másikat). Annyira nem akarok itt regényt írni, de a lényeg, hogy tavaly érettségiztem, elkezdtem egy szakot, de nem vált be, fél év után otthagytam. Most ősszel fogok új szakot kezdeni. Amikor gondolkodtam, hogy akkor melyik szakra menjek, ahogy szűkült a kör, 2 szak maradt, ugye kiválasztottam az egyiket, ami sokkal jobban érdekel, sokkal közelebb áll hozzám és elsősorban majd ebben a szakmában képzelem el magam, viszont a másik szak meg adna egy pluszt, több lehetőséget, már önmagában az alapszak. Viszont annyira nagyon nem érdekel, biztos lennének érdekesebb tárgyak meg már nyitottabb vagyok e terület felé, de nem az elsődleges. A másikhoz mestert is muszáj majd végeznem.


B opció: egy szak + mellette részmunkaidőben munka. Nem feltétlenül lennék rászorulva, nem szegény családból származom (de gazdagból sem), de nagyon törekszem az önállóságra, jó lenne már anyagilag is kicsit függetlenedni, illetve vannak dolgok, amikre szeretnék gyűjteni, nem mindent a szüleim pénzéből akarok 30 éves koromig fizetni…


Külföldön lakom, itt rugalmasabb talán kicsit az egyetem, kevesebb tárgy van, emiatt jobban be tudja az ember osztani a saját idejét, ezért gondolom, hogy akár 2 szak is beleférne maximum kicsi csúszással, de még mellette dolgozni is, az már nem. Ja meg annyi, hogy itt nincs levelező. Ha lenne, azt választanám.


2023. jún. 6. 15:37
A kérdező szavazást indított:
2 szak
1 szak és munka
6 szavazat
 1/1 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy milyen szakok, de általánosságban elmondható szerintem, hogy többet ér a releváns munkatapasztalat, mint párhuzamosan még egy szak.
2023. jún. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!