Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudok úgy augusztusi pótjelent...

Tudok úgy augusztusi pótjelentkezésre jelentkezni, hogyha kitörlöm az általános jelentkezésben azt az egyetemet ahova biztos fölvennének?

Figyelt kérdés

Sajnos későn jöttem rá, hogy milyen irányba is szeretnék menni. Jelenleg 3 iskola van megjelölve, abból 2-be tuti nem vennének föl a magas pontszám miatt. A 3-ba fölvennének, viszont akkor nem tudnék az augusztusi pótjelentkezésre menni.

Ha kitörlöm július 12-ig azt, ahova biztos fölvennének (és ugye a másik kettőbe nem vesznek föl), akkor a rendszer engedni fogja a pótjelentkezést??


A pótjelentkezésre biztosan fölvennének, mert bőven megvan rá a pontom és a fölvettek aránya is jó volt eddigi években a sulinál.


Segítségeteket előre is köszönöm! :)



2023. jún. 8. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az összes jelentkezésedet törlöd, akkor nem vesznek fel sehova, s mint ilyen embernek jogod lesz pótfelvételizni bárhova. Arra azért gondolnod kell, hogy a pótfelvételiken sok szak csak költségtérítésesen indul.
2023. jún. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kockázatos.

Nem minden szakon indítanak pótfelvételit. Sőt, nagyon kevés szakon. Csak ott, ahol nem tudták betölteni a helyeket.

Ahol túljelentkezés van, ott nem lesz pótfelvételi, az fix.

2023. jún. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ohh azt nem tudtam, hogy az összeset lehet törölni.

Igen, azzal tisztában vagyok, hogy önköltségesre lehet csak jelentkezni. Köszönöm a segítséget!

2023. jún. 8. 16:48
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
#2: Ez azért nincs teljesen így, mert a túljelenkezést alkotó felvételizők egy része általában nem éri el az előre megadott minimálpontszámot, így nem is ritkán megesik, hogy túljelentkezés esetén is maradnak üres helyek, amelyeket a pótfelvételin meghirdetnek.
2023. jún. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4 értem, es igazad van.

De akkor sem indít minden szak pótjelentkezést, még önköltségest sem.

Előre nem lehet tudni.

2023. jún. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Például kiváncsiságból megnéztem, a Corvinus 2022-en egyáltalán nem indított pótfelvételit. Illetve egy szakon, valami Székesfehérvári nemtom milyen szakot, oda is 1 fő jelentkezett, nem is indult el a képzés.
2023. jún. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#2 Én a METU-ra szeretnék menni és visszanézve az utóbbi években mindig indult pótjelentkezés. 280-285 pont kell és nekem kb. 354 pontom lesz

2022-ben 16 jelentkezőből 11-et vettek föl

2021-ben 7-ből 5 embert vettek föl

Így szerintem lesz esélyem:)

2023. jún. 8. 17:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!