Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnökin mire kell...

Gépészmérnökin mire kell számítani matekon és fizikán?

Figyelt kérdés

Gépész suliba jártam. A tanárok mondták, hogy mi annyi előnyben leszünk a gimisekhez képest, hogy mi már tudni fogjuk, hogy mi az a CNC, CAM, anyagismeret, mechanika, szilárdságtan, gépelemek, műszaki rajz, gyártástervezés, stb, de ezzel szemben ők meg matekban és fizikában lesznek előrébb.


Akarok a nyár folyamán kicsit készülni. Mikre kell számítanom?



2023. jún. 9. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A metek általában szóro tantárgy, de kitartással teljesithető. Kb semmi jelentösége hogymit tanultatók középiskolába, az első pár hétben lesz majd belőle valamennyi elönyötők.
2023. jún. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én csak a BME-ről tudok nyilatkozni, matekból ha nem sikerül az elmélet megértése, akkor sincs baj, mert a gyakorlati zhban típusfeladatok vannak, csak tényleg gyakorolni kell őket majd 2 napon át. :)

Fizika, az meg leginkább a mechanika, sziltan, rezgéstan, áramlástan, hőtan, utóbbiak erősen a deriválásra, integrálásra épülnek, amiket matekon fogtok tanulni.


BME matek 0. zh-ra a BME Alfa oldalon lehet előre készülni.

2023. jún. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyon felhígult az utóbbi 10 évben a követelményrendszer. ÓE-BGK-n a matek és a mechanika szigorlatot is eltörölték legjobb értesüléseim szerint. Úgy már tényleg nem vészes, ha átlagos időt fordítasz rá.
2023. jún. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal, ha tudsz vele elég időt tölteni, akkor nem lesz gondod. Az egyetemi matek és mechanika nem sok mindenben kapcsolódik a középiskolaihoz, ezért az is lehet, hogy teljesen más eredményeid lesznek matekból és fizikából (mechanikából), mint középiskolában volt.


Egyébként szerintem is előnyöd lesz a szakmai tárgyakból, de ettől függetlenül matekból sem feltétlenül leszel hátrányban, és a gimisek sem lesznek feltétlenül előnyben.

2023. jún. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én gimiből mentem gépészmérnökire, és rendesen bántam, hogy nem műszaki szakközépbe jártam. Szakmai tárgyakból a többiek sokkal könnyebben vették a dolgokat. Nekem az volt az előnyöm, hogy már gimiben megcsináltam a nyelvvizsgát és nyelvi tagozatra jártam, sokaknak meg záróvizsga pillanatában se volt igazolható nyelvtudásuk. De hát már az se kell ugye...
2023. jún. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egy korábbi hallgató szerint az első ZH kettamaszu tartobol lesz, nekem csak át kell néznem azokat... Ennyi előnyöm van igazából. :D
2023. jún. 23. 17:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyébként ezek full elavult dolgok. Ilyenekkel végzettként 1 másodpercet nem foglalkoztam. Ha ANSYS-t tanítanának és abban kellene számolni, annak lenne értelme. Papíron számolgatni full felesleges.
2023. jún. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!