Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a német középfo...

Mennyire nehéz a német középfokú érettségin elérni a 60%-ot és így nyelvvizsgát is szerezni?

Figyelt kérdés
többletpont számításnál hogy van? összeadják az érettségi pontjaimat köztük a nyelvet is és pluszba kapom hozzá a nyelvvizsgáért járó pontot?
2010. okt. 14. 16:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Legalább tudnád mit akarsz, de csak hüyleséget írsz. EMELT nyelvi érettségivel lehet középfokú nyelvvizsgát szerezni, ha megvan a 60%, csak az egyiket (vagy az érettségi, vagy a nyelvvizsga) pontját tudod beszámíttatni, a kettőt együtt nem. De felvi.hu-t olvasgass inkább vagy használd a keresőt, kb millió ilyen kérdés volt már.
2010. okt. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%

A nehézséghez csak részben tudok hozzászólni ugyanis én angolt tettem le. Az írásbeli egyből ment, én a szóbelivel, akárki akármit mond, megszenvedtem. (A magnó a legnehezebb). De ez változó, személy- és tanárfüggő. :-)

A középfokú nyelvvizsga 35 pont többletpontot jelent. És úgy számítják ahogy írtad.

2010. okt. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy első kommentelő, csak megjegyzem hogy már rég nem úgy számítják, ha meg is van az emelt érettségid nyelvvizsgát is tenned kell hogy pluszpontot kaphass, a kettő nem váltja már ki egymást.
2010. okt. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi, belekavarodtam. Ugyanis az ECL nyelvvizsgánál 60%-től kapod meg a nyelvvizsga bizonyítványt és azt hittem arra gondolsz. Nyelvvizsgát viszont akkor se szerzel akárhány százalékos lesz az érettségid, arra külön kell jelentkezni és letenni.
2010. okt. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A két előttem lévő válasz nagy hülyeség: az emelt szintű legalább 60%-os érettségi automatikusan nyelvvizsgát jelent. De nem a középszintű, amit kérdeztél, tehát arra a kihagyhatatlan poénos válasz az, hogy annyira nehéz, hogy az már lehetetlen. A középfokú nyelvvizsgáért 28 pont jár az idéntől kezdve.
2010. okt. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ezt honnan vetted? Légyszi linkeld már be. FONTOS!!!
2010. okt. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mármint hogy 28 pontot kapsz a nyelvvizsgáért.
2010. okt. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Most nem érek rá, mert 6-ra jönnek hozzám, de majd belinkelem, ha addig senki más és te sem.
2010. okt. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kösz már megtaláltam.
2010. okt. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
27%
Már nem jár nyelvvizsga a 60% feletti emelt érettségiért, ezt egy pár éve megszüntették. És idéntől már tényleg nem 35 pont jár a középfokú nyelvvizsgáért.
2010. okt. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!