Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a jobb a Corvinus,...

Melyik a jobb a Corvinus, ELTE, Bge? Gazdasági kar érdekel, leginkább a nemzetközi gazdálkodás vagy a kereskedelem és marketing alapszak. Szempontok: diploma mennyire piacképes, tanárok és diákközösség. Főleg a személyes tapasztalatok érdekelnek.

Figyelt kérdés

2025. jan. 26. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Nemzetközi gazdálkodás komolyabb és piacképesebb, mint a másik, lityi-lütyő szak. De a nemzetközi akarhol jó, főleg angol nyelven.
2025. jan. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Óbudai.
2025. jan. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

corvinusra járok, de nem erre a szakra, úgyhogy inkább a közösségről nyilatkozom csak.


van kb. 35 diákszervezet és 8 szakkoli, ha érzel magadban ezekre affinitást, akkor nagyon tudom őket ajánlani. nyilván a szakkolik intenzívebbek közösségépítés terén, de több kötelezettséggel is járnak.


nálunk szakon belül is egész jó a közösség (psz), de mint mondtam, az ng-vel nincs nagyon tapasztalatom.


ezeken kívül szokott lenni egy csomó program kifejezetten gólyáknak. a gólyatábort kifejezetten javaslom, az ára elég borsos, de ismerkedésre ez alkalmas a leginkább. (bár ezutóbbi szerintem kb. minden egyetem gólyatáborára igaz)

2025. jan. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
BGE nem jó.
2025. jan. 27. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%
ELTÉ-ben nem bízom, a BCE kissé identitászavaros. Nekem a BGE lenne a választásom.
2025. jan. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. mi a vélemény az ELTE gazdasági karáról, az említett szakokkal kapcsolatban?
2025. jan. 27. 22:06
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Még egy szavazat a BGE-re, oda járok. A tanárok többsége lelelkiismeretes, jó szakember.
2025. jan. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%
Nemzetközi gazdálkodásnál felmerülhet a BME GTK is. Az ELTE GTK-ra jellemző, hogy a két szak közt szinte nics is különbseg, a két mintatanterv tárgyai kb. azonosak - a BME-GTK-n nagyobb a különbség. És a BME nyelvoktatása az egyik legjobb, sok nyelvvel, egy részt ingyenesen, további részt kis összegért. Plusz a BME GTK-n van az egyik legjobb közösség. Egyébként a Corvinus a legjobb, csak oda nehéz bejutni. És a BGE nagy előnye volt, hogy ott nagyelőadások helyett sok kiscsoportos szeminárium formájában oktattak - de ez épp változóban van.
2025. jan. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Kereskedelem és marketing szakról tapasztalatok, vélemények?

Kifizetődő-e, ha igen leginkább hol, milyen cégeknél? Érdemes a mesterszakot is megcsinálni? METU-n végezni? Előre is köszönöm a válaszokat! :) <3

Kereskedelem és marketing szakról tapasztalatok?

Idén fogok érettségizni, és még nem teljesen tudom mit csináljak utána. Közgazdasági iskolába járok, valamint tervezek maradni ötödéven pénzügy-számvitel szakon. Sokáig úgy terveztem, hogy utána egyetemen is arra a szakra mennék, de a közgáznak sokkal jobban érdekel a...

Turizmus-vendéglátás vagy Kereskedelem és marketing szak az érdekesebb? Mik a tapasztalatok, akik ezeken a szakokon tanultok, mennyire szeretitek?...

Légyszi az ilyen “Mekibe mindkettővel felvesznek” típusú válaszoktól kíméljetek (tudom, hogy nem a legkeresettebb szakok, de most nem ez a téma). 22 éves vagyok és van már szakmám fix állással, amit szeretek. Csak magam miatt szeretnék diplomát, mert szívesen tanulnék...

A Metropolitan Egyetem kereskedelem es marketing szakaval kapcsolatban mi a tapasztalatotok? Nappali vagy levezo a nehezebb?

Tapasztalatokra lennek kivancsi, nem az altalanos iskolat sem vegzett trollok velemenyere.

Emberi erőforrások VS kereskedelem és marketing VS andragógia (? )

A fent említett 3 szakon gondolkodtam el. Tudnátok nekem tapasztalatokat (nem megalapozatlan véleményeket) írni a szakok nehézségéről, keresettségéről illetve a megszerzett diplomákkal milyenek elhelyezkedési lehetőségek? Budapesti egyetemen szeretnék tanulni, BGE,...

BGE-KVIK kereskedelem és marketing szak vélemények, tapasztalatok?

Oda szeretnék menni gimi után, néztem egy csomó kérdést, de a legtöbb 5 évvel ezelőtti, azóta meg sokat változott a felsőoktatásban kb. minden.




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!