Szerintetek érdemes a DE vegyészmérnökit választanom?
Kapcsolódó kérdések:
Eddig sokan a vegyészmérnökit, gyógyszerész szakot ajánlották, és azt mondták, a kémia szak nem ad jó lehetőségeket, ha nem sikerül kutatóvá válnom. Viszont igazából a kémia szak jobban érdekelne, és most olvasgattam róla, és azt találtam, hogy pl. az ELTE-n, vegyész...
Esti tagozaton kezdek a Petrikben Budapesten Vegyésztechnikus képzést. Engem nagyon érdekel ez a szakma, szeretnék benne dolgozni. Ugyanakkor felmerült bennem hogy levelezőn majd lehet elkezdeném a vegyészmérnökit. Mennyire ad plusz lehetőségeket?
Élelmiszeripari mérnök végzettségem van és határterületen helyezkedtem el, a fizum mindennel együtt nettó 570, bsc után milyen irányba mehetnék ahol szélesíthetem a tudásom? Mennyire járható út egy gépészmérnöki/vegyészmérnöki? Megérné elvégezni? Jelenleg folyamatirányítással foglalkozom.
Érdekelnek a reáltudományok és értem is őket, de ha már sok energiát fektetek egy "szakma" megtanulásába, akkor nyilván szeretném, ha az elfogadható jövedelmet és lehetőségeket biztosítana számomra. Ezért érdekelne, hogy megéri-e ezt tanulni?
Mennyi lehet majd a fizetés? Melyik irányba érdemes szakosodni?
Vegyészmérnöknek akarok tanulni. Diplomával kb. mennyit lehet keresni itthon illetve külföldön? Előre is köszönöm! :D
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!






