Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Találós kérdés: Mi ez a munka?

Találós kérdés: Mi ez a munka?

Figyelt kérdés

Valami önmagában értéktelen vagy kis értékű dolog, tárgy, bármi, amihez ötletet adok, és ezáltal magasra ugrik az értéke, vagy így lesz eladható.


Arra jöttem rá, hogy ilyen területen szeretnék dolgozni, és persze ha kell hozzá, tanulni is.

Tudom, ez így furcsa kérdés, ezt konkretizálni kell ahhoz, hogy cél legyen, ehhez kérnék segítséget, mi lehet ez?

Kérem, csak "normális" válaszokat írjatok.


2010. dec. 11. 20:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Lehetsz bőrdíszműves, ötvös vagy ruhatervező.
2010. dec. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Először valami kézügyességet igénylő dologra gondoltam. De varrás vagy amihez tű+cérna kell, kizárva, amennyire ismerem magam.

Körömépítés, műkörmös jutott még eszembe, mivel egy ismerősöm nemrég elvégezte ezt. Magamról viszont szépségipar is kizárva, mert egyszerű ember (nő) vagyok, nem egy divatkövető, csinibaba típusú.

Sok minden érdekel, pl. építészet, lakberendezés, természetgyógyászat megannyi ága, színjátszás-vers-meseírás, türelmes vagyok és az aprólékos munkákat, részleteket szépen kidolgozom (pl. sütéskor, ajándékok készítése, csomagolása az eddigi tapasztalatom, de pl. tapétázásom is emiatt tökéletesre sikeredett).

2010. dec. 11. 20:39
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
keramikus?
2010. dec. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

legszebb dolog szerintem: könyvet készíteni.

nyomdász vagy könyvkötő? ha az előbbi érdekel, írj :)

2010. dec. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Minden érdekel, írnál róla, mit csinál pontosan a nyomdász? Azt hittem, ő "csak" rutinból kinyomtatja ami a feladata.
2010. dec. 11. 21:00
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Lehetsz belsőépítész vagy lakberendező. Kapsz egy félkész lakást és csinálsz belőle egy szépet :)
2010. dec. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
2010. dec. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi és a további válaszokat is! Még nem döntöttem, várok minden ötletet!


"nagy gyakorlatot és szaktudást igénylő művészi- illetve kézműves szakmából a digitális információtechnológia világába való átmenet évei megváltoztatták a nyomdaipar szerkezetét"

Ez alapján szerintem a nyomdaiparra nem igaz, hogy ehhez személyes, kreatív ötletet adva megemeli a termék értékét, inkább ellentétesen, ez volt régebben, és az egységesítés irányába fejlődik. (?)

2010. dec. 11. 22:06
 9/15 anonim ***** válasza:
Lehet hogy egy kicsit kifognak lógni az eddigiek közül, de ahogy jellemezted magad, nekem egyből az jutott eszembe hogy marketing menedzsmentet kellene tanulnod, emellett a jellemzésed részben lefedi egy ideális tanár személyiségét is.
2010. dec. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
a kimásolt rész igazán arra vonatkozik, hogy a technológiai változások, fejlesztések hogy könnyítik meg a munkát, pl egy nyomólemez készítésnél vagy az eredetik digitalizálásánál illetve a tervezésnél. amikor még nem volt ilyen fejlett a számítógépes technika, akkor még az úgymond előkészítés rész nagyon bonyolult volt.
2010. dec. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!