Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez mennyire lenne kivitelezhet...

Ez mennyire lenne kivitelezhető? (érettségi+nyelvvizsga) NAGYON FONTOS!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most vagyok 11-es, és orvosi egyetemre szeretnék menni, de nem annyira jók a jegyeim, csak bioszból vagyok 5-ös, így azt szeretném, ha ezzel a pontszámítási módszerrel számolnák a pontjaimat: 2*érettségi pontok+többletpontok.


Mivel nekem kell egy emelt biosz, és egy közép kémiaérettségi, ezekből kellene NAGYON jól (pl. 95+%-ra) érettségiznem, és ugye elég sok pluszpontot lehet kapni nyelvvizsgára is (ha jól tudom, 2 középfokú nyelvvizsgára annyi pontot lehet kapni, mint 1 felsőfokra).

Ez tehát azt jelenti, hogy erre a 4 dologra (emelt biosz érettségi, közép kémia érettségi, német közép nyelvvizsga és angol közép nyelvvizsga) kéne nagyon ráállnom.


Ha január elején elkezdenék NAGYON intenzíven tanulni, szerintetek ez kivitelezhető lenne?


2011 június- német középfokú nyelvvizsga

2011 szeptember- emelt biosz és közép kémia érettségi

2012 február- angol középfokú nyelvvizsga

és ezután még lenne időm tanulni a többi érettségire, ami majd júniusban lesz.


Kémiából a Villányi-féle könyekből (Ötösöm lesz kémiából, Kémia a kétszintű érettségire), bioszból a Berend-féle 4 biológiakönyvből, és a Nagy biológia feladatgyűjteményből tanulnék, németből pedig a Start Neu és Unterwegs Neu A és B könyvekből.

Kémiából elég alapszinten állok, németből és angolból pedig kb. egy alapfokú nyelvvizsga-szinten.


Köszi a segítséget és az oltásokra nem vgayok kíváncsi!


2010. dec. 19. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Alapfokból júniusra szerintem akkor lesz középfok, ha csak azzal foglalkozol. Gondolom, mivel most jutott eszedbe, eddig sem nagyon törődtél vele, ebből következtetek a hozzáállásodra, hogy most ég a ház, gyorsan mindent meg kell csinálni, amire eddig nem volt idő/kedv/pénz/egyéb kifogások. Nem akarok nyers lenni, és megbántani sem, de szerintem ez túl sok, amit vállaltál. Egy nyelvből 2012 februárban lazán középfokúzol, ez tény. Nem tudom, hogy a kémia, biológia (emelten azért nem semmi!) tudásod hogy áll. És mennyire engedheted meg magadnak a különtanárt?
2010. dec. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem célszerűbb lenne, ha az egyik nyelvvizsgád megcsinálnád júniusban, aztán ősszel a másikat, és azzal a lendülettel le előrehozott érettségiznél belőle, mert érettségire kevesebbet kell tudni, mint nyelvvizsgán. 5 tárgyra meg lazán fel lehet készülni érettségire, főleg ha duplázni akarsz.
2010. dec. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még annyit, hogy orvosira csak akkor menj, ha tényleg komolyan gondolod, ott ezzel a hozzáállással az első félévben kiszórnak. (egy orvosis)
2010. dec. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kivitelezhető, egyszerűen folyamatosan tanulni kell, nyáron is.
2010. dec. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!