Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen végzettségű emberre...

Milyen végzettségű emberre van szükség külföldön vagy itthon? Mire van kereslet, miből van hiány?

Figyelt kérdés

Kihagytam ezt az évet érettségi után és most szakválasztás előtt állok, de tanácstalanul. olyat szeretnék választani, ami érdekel is és van rá kereslet. szeretnék munkát találni a diplomámnak megfelelően. ( akár külföldön ( Itáliában vagy Svájcban )

-Orvosi pálya kiesett bár érdekel az állatorvosi, de már elkéstem a biológia, kémia tanulást 2 éve kellett volna elkezdenem.

-gazdasági szakirányt kezdtem el tanulni érettségi után, nem volt valami érdekes, de kibírható ha élvezem utána a munkám.

-a turizmusra nem tudom mennyire lenne kereslet és a munkaköröm nem "csak" egy utazási irodában gubbasztásról szólna-e..

-építészmérnöki irány is tetszik, (lány vagyok) érthetően kicsit tartok a fizikától, amiben nem jeleskedtem eddig.

-az eltés ( humán beállítottságú ) szakokat kicsit humbuknak tartom, senki nem tudja mire jó, de érdekes. ( társadalmi tanulmányok, szociológia, andragógia )

jog, pedagógia kizárva.

- a nyelvek érdekelnek , de nem szeretnék nyelvtanár lenni, ezt inkább a külföldre költözésem irányába tudnám be..

Valakinek valamilyen ötlete van esetleg,hogy milyen irényban érdemes elmozdulni , ami még reális is? ( 4 év kémiát pl nem tudok behozni és emelt szinten érettségizni )

köszönöm a segítséget, tapasztalatokat!


2011. jan. 3. 15:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Nehéz ezt megmondani. 10 éve pl a szakmák a leglenézetebb dolgok közé tartoztak, most meg szakikból van a legnagyobb hiány. Akkoriban mindenki a diplomát nyomta, mostanra meg max beugrónak jó. Szóval ki tudná megjósolni, hogy 5-10 év múlva mi lesz? Jelenleg is vannak felkapott szakok, de hamar túltelítődnek, és utána mihez kezd a sok diplomás? Úgyhogy azt tudom mondani, végezd azt, ami ténylegesen érdekel, ne azt, amiből "hiány" van. Ha pedig nincs ötleted, a klasszikus szakok, mint az orvosi, jogász, mérnök, informatikus stb mindig kifizetődő lesz, legalábbis én még egyiket sem láttam éhenhalni :)
2011. jan. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!