Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen különleges alkalmakkor...

Milyen különleges alkalmakkor lehet egy diákból magántanuló?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, vagy akkor, ha súlyosan beteg, vagy akkor, ha színötös, és szinte biztosak benne, hogy el fog boldogulni magától is.
2011. jan. 4. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Iskolája válogatja. Van olyan ismerősöm, aki utálta az egész tanulást és dolgozni akart, ezért magántanuló lett, de persze minden vizsgán megbukott. És a sulija hagyta.


Egyébként indok még, ha olyasmivel foglalkozol, ami akadályozza a sulit, pl. gyerekszínész vagy.

2011. jan. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekünk volt oszt társunkat "felmentették az óralátogatás alól" magyarul kirúgták, de vizsgáznia kellett, meg néha dolgozatot is írt velünk. Azért nem rúgták ki teljesen, mert volt pénzük, és az meg kellett a sulinak, ráadásul ha a srácot kirúgják, akk a másik 2 tesóját is elvitték volna a szülők a pénzükkel együtt.

De volt olyan is a suliban, aki papíron oszt társunk volt, de másodikban kiköltöztek lengyelországba, és onnantól nem láttuk, csak benne volt a naplóban...ő is csak vizsgázni jött be.

Meg volt egy kínai srác, aki kínai suliba járt, a mi sulinkban csak magyarul tanult.

2011. jan. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha az igazgató kap egy csokit:-) Vagy egy Bluetooth kihangosítót a telefonjához. Megegyezés kérdése...személyes tapasztalat.
2011. jan. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 EsztiVarga válasza:
Én is magántanuló vagyok,azért mert sokszor vagyok beteg.és sok a hiányzás.:) általába sportoloknak megadják ezt a lehetőséget.:) igazgatótol függ.:Ö
2011. jan. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igenis BÁRKI lehet magántanuló ha a szülő ezt kéri.

Nem kell hozzá semmi különleges indok.


A tankötelezettség 2 féle módon teljesíthető

1:Iskolába járással

2:Magántanulóként (a szülő kérésére)


Az eljárás menete:


A szülő írásban beadja a kérvényt az iskola igazgatójának.

Az igazgatónak ezt tudomásul KELL venni, hogy a szülő ezt akarja és tovább KELL küldenie 3 napon belül a kérvényt a területileg illetékes jegyzőnek.

Ha a jegyző és a gyermekvédelmi hivatal nem tud olyan okot ami miatt fennállna a veszélye annak, hogy a gyerek így nem fogja teljesíteni a tankötelezettségét,akkor a jegyző 15 napon belül elküldi a választ egyrészt a kérvényező szülőnek,másrészt az adott iskola igazgatójának is.

Ha a jegyző (esetleg) elutasítaná a kérvényt akkor ezzel az "elutasító határozattal" már be lehet menni az Oktatási Jogok Biztosának hivatalába és ők elintézik.


Tehát a lényeg: Az úgynevezett "különleges" indok nem az engedély megadásához kell hanem a megtagadáshoz! Ha ilyen nincs, akkor NEM tagadhatja meg senki!


Az iskola igazgatójának mielőtt továbbküldi a kérvényt a jegyzőnek, természetesen joga van véleményt írni arról, hogy ő egyetért-e ezzel vagy sem, de dönteni NEM Ő DÖNT!

2011. jan. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm nektek!

Az utolsó válaszolótól még azt kérdezném, hogy nem kell érte valamennyit fizetni vagy ilyesmi? Be kell járkálni az oktatási minisztériumba?

2011. febr. 11. 13:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem kell fizetni semmit! Miért kéne?! Ezt most miből gondoltad?!

Az oktatási minisztériumba se kell bejárkálni! Ezt se értem ezt miből gondoltad? Hogy jön ez ide? :)

2011. febr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!