Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Germanisztika- néderlandisztik...

Germanisztika- néderlandisztika/skandinavisztika/német/német nemzetiségi szakirány - mit takarnak? Mit lehet vele kezdeni? Ill. ha némettel akarok tovább menni melyik érné meg a leginkább?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Mint ahogy leírtad, négy szakirány van. A néderlandisztika hollandot jelent, magyarul hollandot tanulnak ott. Skandinavisztikán azt hiszem, hogy több skandináv nyelv közül is lehet választani (svéd pl). Németen és német nemzetiségin is németül tanulunk irodalmat, nyelvészetet, médiás órák is vannak. Annyi a különbség, hogy a nemzetiségiseknek kevesebb órájuk van, viszont vannak nemzetiségis tárgyaik is. Én sima németes vagyok, és örülök, hogy nem nemzetiségis:) Ha némettel akarsz továbbmenni (pl. tanár vagy fordító és tolmács)akkor a német szakirányt válaszd!
2011. jan. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Azt még megkérdezhetem hol tanulsz? Nemsokára be kell adnom a jelentkezést és még nem tudom biztosra hogy hova adjam be.
2011. jan. 11. 07:38
 3/7 anonim ***** válasza:
ELTE-re járok, nagyon izgultam, hogy nehéz lesz, de egyáltalán nem gáz! Ha Pestre akarsz jönni, akkor mindenképpen ELTE! Ne ilyen Kodolányi meg társai...
2011. jan. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én is a német és a nemzetiségi német között vaciláltam. tanár szeretnék lenni. a nemzetiségi egy kicsivel több mint a sima német,nálunk már a kisebb városokban is kizárólag nemzetiségi német tanárokat keresnek,a sima némettel nehezebb ezen a területen elhelyezkedni. fordító tolmács ugyanúgy lehetsz,korrepetálhatsz is,nekem a nyelvtanáraim mind a nemzetiségit ajánlják :)
2011. febr. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, te is most jelentkezel?
2011. febr. 5. 14:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Szóval akkor jobb a német nemzetiségis szakirány?
2014. febr. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kinek mi, nagy különbség igazából nincsen. Nemzetiségit akkor érdemes ha ilyen iskolában szeretnél dolgozni. Hogy pluszt jelent-e a diplomában nem tudom, talán egyes helyeken igen. Nagy különbség nincs a kettő között.
2014. febr. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!