Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem igazán tudom, hogy mi...

Nem igazán tudom, hogy mi legyek, a HR szakma vonzana, de azt tanácsolták, hogy inkább egy közgazdász szakot végezzek el, úgy több felé tudok majd elindulni, a HR felé is. Legyek-e közgazdász?

Figyelt kérdés

Jó tanuló vagyok, az összes érettségi tantárgyból ötös vagyok, kivéve a matekot, amiből hármas. Van egy felsőfokú nyelvvizsgám. Nem igazán tudom, hogy mi legyek, a HR szakma vonzana, de azt tanácsolták, hogy inkább egy közgazdász szakot végezzek el, úgy több felé tudok majd elindulni, a HR felé is. És egy közeli ismerősöm most kezdte meg a 2. félévét gazdálkodási és menedzsment szakon, úgyhogy ha belevágnék, évről-évre lenne már sok-sok plusz jegyzetem. Még a kereskedelem és marketing is érdekelne, de az a rengeteg matek... Ha nem vagyok jó belőle és annyira nem is szeretem (hála a tanároknak), érdemes belevágni?


Valami használható diplomát szeretnék, és hiába szeretem a nyelveket, nem akarok nyelvszakra menni, orvosi/informatikusi szakra pedig affinitásom nincs. Mit kezdjek így magammal? :(


Előre is köszönöm a válaszokat.


2009. jan. 31. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
a közgáz az is nagyon erős matek én is azért tettem le róla...sztem a HR az jó,(bár ott is van matek)volt egy hasonló kérdés 1-2 napja Hr-rel kapcsolatban keress rá,ott vannak jótanácsok is..
2009. jan. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi,de épp ott is azt tanácsolják, hogy inkább közgazdász diploma, mert utána HR-esként el lehet helyezkedni vele, ha meg nem jön be, még van más út is :(

Nehéz, mert nagyon közel van a határidő, én nem tudom mi legyek, szívem szerint 1 évre elmennék au-pairnek (most kezdtem el egy 3. nyelvet), de a szüleim nem akarják, azt mondják, hogy inkább tanuljak... Pedig egy év alatt dolgoznék is, világot járnék és még lehet rá is jönnék, hogy mi a megfelelő nekem...

2009. jan. 31. 11:28
 3/7 anonim ***** válasza:
én keresnék a környezetemben egy felnőttet,aki melléd áll ez ügyben és meggyőzi a szüleidet..én most fősulira járok,de megbántam h.inkább nem mentem először külföldre..én is gyenge matekos vagyok,inkább humán érdeklődéssel.úgyhogy nem sok olyan szak volt ami piacképes és az érdeklődésemnek megfelelő...de már nem akarom itthagyni a sulit...majd utána..szóval keress egy felnőttet,akinek a gyereke vagy valakije kiment külföldre és alátámasztja a szüleid előtt h.ez jó ötlet...1-2 év is megtérül ám később,az ott szerzett nyelvtudás pedig kamatoztatható..1.válaszoló voltam
2009. jan. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. jan. 31. 13:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Hármas matekkal semmiképpen ne menj közgázra. Nem véletlenül mondom, ott lesz 2-3 féle matekod, ami mind az emelt szintű anyagra épül. Legalábbis a Közgázon (Corvinus) durva lenne, lehet, hogy vidéki egyetemen el tudnád végezni. De inkább azt válaszd, ami érdekel. Nagyon gyilkos tud lenni a matek, ha még utálod is.
2009. jan. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kozgazra tenyleg ne menj igy.


Kar, hogy az au-pairkedesrol letettel! En ugyanebben a helyzetben voltam tavaly, mint te most. Kihagytam egy evet, ezt a tanevet kulfoldon toltom au pairkent. Megtanultam egy uj nyelvet, ismerosoket, jo kapcsolatokat szerzek, amik kesobb is jol johetnek. Kozben pedig rajottem, mit akarok kezdeni az eletemmel, s ennek fenyeben adom be iden a jelentkezesemet egyetemre.

2009. febr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Esetleg még a kereskedelem és marketing lenne az, ami tetszik, az első 3 félév elég 'matekos', de szerintem valahogy majd menni fog :S 3,5 voltam matekból, valamelyik részét ötösre, valamelyik részét meg csak hármasra tudom a tananyagnak, de majd nekigyűrkőzök, aztán majd csak sikerül.

2009. febr. 2. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!