Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetem, vagy szakma? Esetleg...

Egyetem, vagy szakma? Esetleg szakma után egyetem? Kell-e egyáltalán a diploma? (19 éves, érettségi előtt álló lány)

Figyelt kérdés
Sokan úgy gondolják,a diplomával ki lehet törölni..,meg annyi a tanult ember,mint égen a csillag. Viszont az sem árt,ha van..
2011. jan. 25. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én most hagytam ott másfél év után a egyetemet mert rájöttem, hogy tényleg kitörölhetem a diplomámmal.

Még jó, hogy B tervként anno egyetem mellett okj-ra is elkezdtem járni. Ott már most is kapok állásajánlatokat pedig még be sem fejeztem a sulit.

De ez azért nagyban függ attól, hogy mit tanulnál.

2011. jan. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

1. kommentelő, te mit tanultál egyetemen, és okj-n?

vendéglátásban szerintem okj-s képzés is elég,nem?

2011. jan. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Közgazdasági szakközépbe járok,azon gondolkozom,hogy maradjak-e a 2 éves idegen nyelvi ügyintéző titkárin,vagy egyetemre menjek-e. A matek sosem ment,nem szerettem,magyart meg imádom. Valami magyar szak kéne,de tanár meg nem leszek,a magyarral meg semmit nem érek. Ha maradok a titkárin,lesz egy szakmám,amivel talán többet érek,mint az egyetemmel. De ez nem biztos,barátnőm nagyon erőlteti az egyetemet,persze,sok érvet hoz fel,ami nem hangzik rosszul. Nem tudok dönteni.
2011. jan. 25. 20:04
 4/7 anonim ***** válasza:
22%
Pontosítanék, bölcsész diplomával lehet kitörölni
2011. jan. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na,igen. Gondoltam. De.. akkor kérdem én..

Mihez kezdjen egy olyan NŐ,-azért hangsúlyozom,hogy Nő,mert a nőknek akárhogy nézzük,nehezebb az elhelyezkedési lehetősége-aki a magyart szereti,jó a kommunikációs képessége,de tanár nem akar lenni. Újságíró,ami még marad. Belekóstoltam,annyira nem jött át.

2011. jan. 25. 20:11
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát csak attól függ, hogy melyik szakra mész. Ha megírod, hogy melyikeket jelölnéd be, megmondjuk, hogy azzal érsz-e valamit.

Kedves első, mit tanulsz OKJ-n?

2011. dec. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én ma már csak a szakképzést választanám. Azzal nem lennék túlképzett, de gyakorlatias igen. 20 évvel egyetem után járok pénzügyi és számviteli ügyintézői szakra.
2021. ápr. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!