Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretném beadni a Debreceni...

Szeretném beadni a Debreceni Egyetem Germanisztikára, de ha nem vesznek fel beírom 2. helyre a Néderlandisztikát, mit tegyek ez esetben?

Figyelt kérdés
Szükséges valamilyen előképzettség holland nyelvből,ha esetleg mégsem vesznek fel germanisztikára? Német remekül megy 5-ös voltam mindig,most készülök az emelt szintű érettségire,de a holland is érdekelne?Esetleg,ha valaki odajár tudna néhány fontos információt adni? Kell tudni egy bizonyos szinten hollandul vagy elég a német?
2009. febr. 9. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
persze, hogy mehetsz nem kell holland nyelvtudás hozzá, bár úgy az első év kicsit húzósabb lesz. Én lengyel szakos vagyok és én sem tanultam egy árva szót se azelőtt. de ha jól tudom az eltén van germanisztika-néderlanisztika szak
2009. febr. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De jól megy attól függetlenül a lengyel?Sok lemaradást jelent?
2009. febr. 9. 20:56
 3/4 anonim ***** válasza:
aha, másodéves vagyok már és szerintem jól megy, igaz ebben az időben már csak lengyelül vannak órák. Az első év viszont tényleg kemény, mert egy év alatt kell eljutnod a nulláról (ha a holland lesz) a felsőfokig. De ha jó tanáraid vannak, jó a nyelvérzéked és első évben orrba-szájba tanulod a hollandot akkor a második évtől már menni fog, ha nem az sem nagy baj ha átmész másodikba, csak nem sokatr fogsz majd érteni:)
2009. febr. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Én is jelöltem DE-BTK néderlandisztikát + Károlit, de nem tudom, melyik lenne jobb.. Mondjuk én csak váltani szeretnék, főiskolás vagyok, germanisztika szakos, német szakiránnyal..
2009. febr. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!