Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE germanisztika? 17 éves...

ELTE germanisztika? 17 éves vagyok, jövőre fogok érettségizni, később német fordító vagy tolmács szeretnék lenni.

Figyelt kérdés
Szeretnék egy nívós egyetemre járni , így gondoltam az ELTE-re. Milyen alapszakra kellene mennem, ha fordító szeretnék lenni? Germansiztikára vagy esetleg valami másra? És még azt szeretném kérdezni,hogy mennyire húzós ez a szak, milyenek a tanárok, a képzés szinvonala..stb.
2011. febr. 22. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Keress rá az ELTE tolmácsképző intézetre, az lesz a neked való. Amúgy 1 felsőfokú és 1 középfokú hozzá a minimum a célnyelvek közül. 1 nyelv + anyanyelvvel nem képeznek tolmácsokat.

Germanisztikán csak irodalmár/nyelvész szakirányon lehet PhD-zni (és minden más nyelvi bölcsész szakon), persze ez nem akadálya annak, hogy mellette tolmácsnak képezd magad (de nem az egyetem keretein belül, mert erre kevés szak nyújt egyelőre lehetőséget, sajna). A nyelvi képzés viszont nagyon jó, és sok olyan kulturális/történelmi/egyéb információt megszerzel vele, amit a tolmácsképzésen nem.

2011. febr. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kösz a választ!

egyébként írtam,hogy inkább fordító szertnék lenni és tudom ahoz is kell egy felsőfokú meg egy középfokú nyelvvizsga két különböző nyelvből, de az ahoz kell hogy a mesterképzésre mehessek nem? Azt kérdezném,hogy milyen alapszakra lenne érdemes/leeht menni,hogy utána mehessek a tolmács/fordító mesterszakra?

2011. febr. 23. 13:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát először is nézd meg, van-e egyáltalán tolmács/fordító mesterszak! Csak mert a legtöbb nyelvszakon, mint írtam, van irodalmár és nyelvész és csókolom. Na meg tanár, ha felveszi az ember azokat a tanegységeket.

Felmész az ELTE germanisztika honlapjára, ott tui ki van írva milyen mesterszakokat indítanak.

2011. febr. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
germanisztikán nincs fordító,tolmács mesterszak , csak ilyen irodalmi meg tanári szakok:\ de akkor mégis,hogy csináljam,hogy ha fordító szeretnék majd lenni? :S mire menjek előtte?
2011. febr. 23. 18:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Remélem még nem késő, hogy írok. Én másodéves vagyok germanisztikán az ELTE-n, és fordító és tolmács mesterszakra fogok jeletkezni. Ehhez kell még az angol is, mert csak 2 nyelvvel lehetsz fordító-tolmács. Alapszaknak a germanisztika jó, jók a tanárok, és nem túl nehéz a szak. Tanulni persze itt is kell, vannak nehezebb tárgyak, de azért ez mégiscsak a bölcsészkar... Nem egy BME:) Szóval, igen, van az ELTE-n fordító mesterszak.
2011. máj. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!