Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rendezvényszervező vs. Utazáss...

Rendezvényszervező vs. Utazásszervező menedzser?

Figyelt kérdés

Melyik szakma jobb, és miért? Melyikkel lehet jobban elhelyezkedni? Mekkora fizetésre lehet számítani?

(Az u.szervező menedzser az utazásügyintéző szakmára épül, a rendezvényszervező a protokollügyintézőire. Tehát ezek valamelyikét is meg kell előtte végeznem.)

Köszönöm a válaszokat!


2011. márc. 18. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Ha most tényleg életbe lép az új törvény akkor nagyon nagy hiány lesz rendezvény szervezőből, mert mindenki aki akar rendezni eseményeket az kötelezően alkalmaznia kell egy ilyen képzetstégű embert, legyen szó nagy koncertről vagy falusi búcsúról.
2011. márc. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Hogy egyik szakmával sem lesz munkád az biztos.
2011. márc. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Én a rendezvényszervezést választottam specializálódásnak, de már megbántam,ugyanis tényleg mindenki azt mondja hogy ezzel nem nagyon lesz munkám,vagy ha lesz iszonyatosan kell pedáloznom hogy keressek is egy kis pénzt... Ebben állitolag akkor lehet érvényesülni ha saját céged van ahhoz márpedig rengeteg pénzre és ismeretségre van szükség.... na most nekem decemberben kellett választanom a specializálódások közül de már elvették az egésztől a kedvem pár hónap alatt...

Van utazásszervezési órám is és úgylátom abban több lehetőség van mint a rendezvényszervezésben és könnyebb is,olyan szempontból hogy nem idegölő és nem kell éjjel-nappal dolgoznod!

2011. márc. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%

Első vagyok és szeretném hangsúlyozni, hogy MOSTANTÓL lesz ígéretes a rendezvényszervezés.

Érdemes megnézni (neten) a mai RTLklub híradót.

Pont ma nyilatkozták többen, hogy ha akarnak idén rendezni akkor fel KELL venniük ilyen képzettségű embert!

Ez a West Balkán óta van így nem számít előtte mi volt, mert tényleg nem az számított anno, hogy kinek van ilyen végzettsége hanem azt, hogy megcsinálja vagy nem, de sehova nem kellett a papír.

Most már kelleni fog nagyon, kisebb rendezvényekhez is. Persze lesz is felsősége annak aki ezt bevállalja.

2011. márc. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem kezdj el másban gondolkodni mert amiket felsoroltál olyan mint a könyvtáros szak meg az andragódgia stb. Ha az ember ezeket elvégzi lehet hogy talál munkát de kb annyi fizetésért mint akit érettségivel foglalkoztatnak. Ha meg fizetésemelést akarsz kérni akkor elbeszélgetnek veled, mert mindig lesz legalább 10 ember a helyedre akik összeteszik a kezüket ha 80-90 ezerért dolgozhatnak.
2011. márc. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ha nem vesznek fel az egyetemre, 1 évig csinálnom kell valamit. Mivel az 1. okj ingyenes, nem vesztek semmit, viszont lesz 1 szakmám. Azért ezeket néztem ki, mert ezek egyrészt csak 1 éves képzések (nem szeretnék 2 évet az életemből ilyen képzésre, inkább újra felvételizem), másrészt emelt óraszámban tanítanak angolt, ami jó, mert -igaz hogy amúgy jól megy- kamatoztathatom talán az angoltudásomat.

Amire még gondoltam az a fitness-wellness asszisztens, ez is egy éves, viszont nem tanulnék angol. Viszont imádok sportolni és sztem nagyon szívesen csinálnám...

Mit válasszak?

Esetleg tudtok valami mást ajánlani?

Köszönöm a válaszokat!

2011. márc. 22. 20:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia

utolsó vagyok


Ha nem vesznek fel akkor esetleg menj el dolgozni (nem gyúnyolódásból mondom nehogy félre értsd).Így sem vesztel semmit mert ugye következő felvételi időszakig csinálsz valamit. Persze ha csak 1 évesek ezek a képzések és angol is van akkor az sem rossz választás próbálj megcsinálni egy nyelvvizsgát vagy ha már van akkor egy másikat (nem tudom hogy állsz nyelvvel) de sokat számít a felvételi pontokban, illetve ha anyagilag úgy áll a családod vagy esetleg bevállalod a diákhitelt akkor add be a pótfelvételi papírt költségtérítésesre. Felvi.hu-n meg lehet nézni mennyi volt a ponthatár az előző években. Mellesleg a költségtérítésesen sokkal alacsonyabb szokott lenni mint államin bár ez azért nem mindig igaz. Ajánlani nem tudok semmit mert nem tudom mi érdekel ez nagyon fontos, hogy olyan dolgot csinálj amit szeretsz. Pl anglisztika, germanisztika nem érdekel? Aki tud idegen nyelvet sok helyen dolgozhat a multinacionális cégeknél is sok bölcsész dolgozik a nyelvtudás miatt.

2011. márc. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!