Tanul valaki Nemzetközi tanulmányok szakon?

Figyelt kérdés

Én most jelentkeztem az ÁVF-en erre a szakra, de szeretnék információt kérni róla. Mégis "mi leszek, ha nagy leszek?" El lehet helyezkedni ezzel a diplomával? Miket, miért és hogyan tanítanak? Képzés közben van lehetőség külföldre menni tanulni? cserediákként mondjuk.

Köszönöm a válaszokat!


2011. ápr. 10. 21:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%

Mondjuk ezt lehet, azelőtt kellett volna megkérdezni, mielőtt jelentkezel.


[link]


Ez a szak elírása. Na ezt el ne hidd. Ez azoknak van kitalálva, akik nem tudják, merre érettségi után, kinyújtva a gimnáziumi éveiket, és sok szép és érdekes dolgot tanulnak, csak sajnos semmire nem szakosít.


A kérdéseidre a válasz:


-Mégis mi leszek, ha nagy leszek?

-Hát ezzel a diplomával nem fogod előremozdítani az életed, kb. ugyanott leszel utána, mintha meg sem csináltad volna.


-El lehet helyezkedni ezzel a diplomával?

-Nagyon-nagyon valószínűtlen. Mivel nem tanulsz konkrétan semmi hasznosíthatót, hova akarsz elhelyezkedni?


-Miket, miért és hogyan tanítanak?

-Elég általános tudásra tehetsz szert, van jog, nagyon sok történelem (ismerősömnek ilyen órái vannak pl: balkáni országok történelme, EU és a tagállamai történelme, stb.), informatika, szóval mindenből egy kicsi.


-Képzés közben van lehetőség külföldre menni tanulni?

-Ez az egyetemtől függ.


Bocsi, hogy ilyen nyersen válaszoltam, de ez habár nem büfészak úgymond, mert tanulni sokat kell, mégsem hegyez ki téged valamilyen szakterületen, hanem sok mindent tanulsz, viszont semmihez sem értesz igazán. Nem igazán ér többet egy bölcsész, vagy egy komm. média diplománál.

2011. ápr. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%

Elméletileg pályázat íróknak jók... Nem ismerem annyira a szakot, se nem hallok jót felőle. Diplomataként lehet ezzel elhelyezkedni, de ehhez kapcsolat kell meg szerencse, ráadásul max. a corvinusos tud sokkal nagyobb eséllyel munkát találni. AVF, hát nem tudom...

Ez a nemzetközi tanulmányok szak inkább másoddiplomának jó, kiegészítőként, jogász szak mellé szerintem nagyon jó, de főleg azért, mert 2 nyelvet tanulhatsz ezen a szakon ingyen...

2011. ápr. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kiábrándítottatok azért! :D

Igazából politikával akarok majd foglalkozni. Azért is választottam ezt a szakot, mert mindenből van benne egy kicsi (politológia, jog, közgazdaság...stb.) A politológiát ajánlották, de én úgy gondolom, hogy az nem ér sokat...jogász is sok van...ez volt a megoldás, de most elment a kedvem. Valami munka mégis kell, amiben sikereket lehet elérni és nevet szerezni, mert a semmiből manaőság nem lehet politikai pályát építeni...

2011. ápr. 10. 23:39
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem pedig ez a szak boven eleg ahhoz, hogy valamelyik nagyobb partnal vagy politikai tanacsado cegnel, esetleg hirportaloknal eltudjal helyezkedni. Valoban nem az a fajta diploma, ahol egybol elkapkodnak a cegek meg a diplomaoszto elott mint ahogy az informatikusoknal vagy mernokoknel, de ha ugyesen csinalod es mar tanulas kozben is elkezded epiteni a kapcsolatrendszeredet, elmesz dolgozni vagy gyakornokoskodni, akkor szerintem lesz eselyed munkat talalni.

Kulfoldre pedig erasmussal lehet menni, az AVF-nek a kovetkezo sulikkal van nemzetkozi kapcsolata: [link]

2011. ápr. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
17%

Csak a jogi diploma olyan, ami baromira megbecsült, és van értéke. Nem véletlenül, mert ha egy jó helyen végzel, azt elismerik, mert nem könnyű szak.

A politológia a jog és államtudományokból fejlődtek ki, ők ugyanazt tanulják, mint a jogászok, csak butított formában + van néhány speciális politikai tárgyuk... De sokat nem ér.

AZ NT sem tér el sokban ettől...

A jogászok ugyanúgy tanultnak nemzetközi jogot, nemzetközi magánjogot, ott az egyetemes állam és jogtörténet, ami gyakorlatilag történelem, csak jóval nehezebb. Rengeteg EU-s tárgyad van, szóval joggal tényleg többre mész...

2011. ápr. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%

Még valami, egyik ismerősöm corvinus N.T-re jár, ő felvett egy másik szakot is, és a szaktársai 80%-a szintén, mert tényleg nem lehet belőle megélni...

Főleg a mai világban, ahol nagy és hasznosítható tudás kell...

2011. ápr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
85%

Szia!

Én nemzetközi tanulmányok szakra járok, és nagyon szeretem. Szerintem furcsa, hogy ilyen sok negatív vélemyényt fogalmaznak meg, mert nálunk a legtöbben még ahhoz is lusták, hogy előadásra járjanak. Én rendesen járok előadásokra, tanulok, nyelvekkel is sokat foglalkozok, és nagyon érdekel az egész. Egyáltalán nem csalódtam. Szerintem, ha rendesen megcsinálod ezt a szakot, és idegen nyelveket is tanulsz, akkor nem lesz gond. Sokkal többre fogsz menni, mint azok akik csak panaszkodnak és siránkoznak, akár nemzetközi tanulmányok, akár más szakon. Ha tényleg ez a szak érdekel, akkor ne figyelj azokra, akik el akarnak tőle riasztani, mert szerintem jó. Persze csak akkor, ha te is teszel érte valamit, de ez szerintem minden szak esetében így van, még a tuti biztos jogi karon is.

2011. ápr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Utolsó, én vagyok az első, aki azt írta, hogy érdekes dolgokat lehet itt tanulni. Te is ezt írtad, ezért nem is vitatom. A kérdésem az, hogy mi leszel ezzel a diplomával? Mi a szakmád, mire specializálódsz? Mert ezen szempont szerint nem írtál semmit.
2011. ápr. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Én a Corvinus Egyetemre (BCE TK) járok, úgyhogy csak ezzel a képzéssel kapcsolatban tudok nyilatkozni. Ezt azért tartom fontosnak, mert a nemzetközi tanulmányok szak nem mindenhol teljesen egyforma. Nálunk például egy erős közgazdasági tudást is ad, szerintem ez máshol annyira nem jellemző. Ebben a félévben például heti 4 órában tanulunk közgazdaságtant ugyanazokból a könyvekből, mint a közgazdászok. Alapképzésen a kötelező szakirány az "európai integráció", mert ilyen ismeretekre tényleg van igény. Mesterképzésen a következő szakirányok vannak: diplomáciai, nemzetközi gazdasági kapcsolatok, regionális és civilizációs tanulmányok, Európa-tanulmányok. természetesen a legtöbben a diplomáciait választják, aminek tényleg semmi értelme. Engem inkább a nemzetközi gazdasági kapcsolatok érdekel, mert jól megy a mikro ás a makro is. De szerintem az Európa-tanulmányok is biztosan hasznos. A mesterképzés után már egyértelmű, hogy a szakiránytól függően hol helyezkedsz el (államigazgatás, gazdasági társaságok, stb.), viszont azt nem tudom, hogy az alapképzés önmagában mit ér, de nekem nem is a célom. Sajnos ez a többi képzésnél is így van, legalábbis én úgy hallottam. Bár elég sok szakmai gyakorlatra van lehetőség, és oda valószínüleg el lehet menni már a BA diplomával is dolgozni, de nem fogsz olyan jó ajánlatot kapni, mint az MA-val. Szerintem az a legnagyobb baj, hogy nálunk az hallgatók egy jelentős részét nem érdekli a szak, így meg tényleg nehéz szakosodni, és munkát találni.
2011. ápr. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

Én most végzem NT BA szakon, és maximálisan igazat adok a második válaszolónak! Óriási csalódás volt a szak, mert amíg csináltam, tényleg érdekes volt, de most már eléggé kétségbe vagyok esve, mit is fogok vele kezdeni... Igaz, jobb, mint egy kommunikáció szak, de mégis...

Ma már egyébként a közgazdászképzések is büfészaknak számítanak (turizmus, marketing, stb.)... Az, hogy ma már kb. semmilyen diplomával nem lehet elhelyezkedni, annak az az oka, hogy nem megfelelő képesítésű embereket vesznek fel sok helyre és ezért senki sem tudja, mit kéne tanulni...

2011. máj. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!