Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatorvosira járók! Mesélnéte...

Állatorvosira járók! Mesélnétek az egyetemről?

Figyelt kérdés
Igazából MINDENRE kíváncsi lennék. :) Nincsen állatorvos ismerősöm, szóval tényleg örülnék a válaszoknak. Pl. mennyi gyakorlat van évközben? Nyáron kell gyakorlatra járni? Tantárgyakról írnátok? pl. biomatematika, informatika milyen? Vagy a latin? A rendes latin nyelvtan tanuljátok, vagy csak szakszavakat?
2011. ápr. 25. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én oda járok, megpróbálok válaszolni. :) Gyakorlat szinte minden tantárgyból van, bár sok esetben ugyanúgy egy teremben ülünk és jegyzetelünk. Ezekről viszont nem lehet hiányozni. Kb. 4-5 gyakorlat van 1 héten.

Nyári gyakorlat 2. és 3. után 2-2 hét, 4. után 4 hét. Plusz van gyakorlati félév, a 11. A biomatek, infó nem volt nagyon nehéz, a legkönnyebbek közt vannak. Latinból nekem felmentésem volt (gimiben tanultam 4 évig), csak vizsgázni kellett, de az is sima ügy, nem nehéz. Ami eleinte nehéz, az az anatómia és a kémia. Nyugodtan kérdezz még! :)

2011. jún. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De jó, hogy válaszoltál. :) Azt hittem, ez a kérdés már feledésbe merült.

Akkor kérdeznék még... ha nem gond. =)

Ha jól vettem ki, akkor van a képzés befejezése után egy féléves gyakorlat és azután vége az egésznek? Vagy még kell/lehet tovább szakosodni?

Valamint... úgy az egyetemi hétköznapokra kíváncsi lennék. =) Tehát milyen a kolesz, az épületek, felszerelések, tanárok, órák.. :))

2011. jún. 25. 12:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, 11 félév után kapsz diplomát, lehet dolgozni utána. :) Van szakállatorvos képzés is, az még 3 év, de persze már munka mellett. Ez nem kötelező, de szerintem tök jó és fontos.

Én nem voltam kolis, de jókat mondanak. Jó a közösség, sok embert meg lehet ismerni ott, vannak bulik. :) Az órarendünk fix. Elég kevés tanár tud élvezetes órákat tartani, viszont a legtöbbjük vizsgákon korrekt.

Felszerelés? Ezt nem teljesen értem, mire vonatkozik. :)

2011. júl. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az egyetem felszereléseire. =)

Igazából azárt kérdezem, mert ez eléggé sokkolt:

[link]

2011. júl. 18. 10:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát én ezt a gépet nem láttam.. :) Nem a legpöpecebb hely, de hát ez van. Nem rosszabb, mint az átlag.
2011. júl. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!