Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Segítség kellene egyetem...

Segítség kellene egyetem választáshoz, melyik az amire illenek az alábbiak?

Figyelt kérdés
A jövőben mindenféleképpen emberekkel szeretnék foglalkozni. Szivesen foglalkozok úgy gyerekekkel, mint felnőttekkel. Tudom, hogy ovónő, tanítónő, pszichológus...ezek emberekkel folalkoznak. tetszenek is, de a gond az, hogy nehéz elhelyezkedni, mert rengetegen végeznek ilyen szakokon. Nos, engem az érdekelne, hogy milyen szakma van még, ami emberi kapcsolatteremtésen alapszik. Például szivesen tartanék valamilyen előadások, kurzusokat, de ezek milyen ágban léteznek? Mit kell végezni ahoz, hogy ilyesmivel foglalkozhassak?
2011. jún. 28. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Minden szakmának van olyan ága, ahol emberekkeltudsz foglalkozni a könyvtárostól a gyógyszerészig, az orvostól az építészig. Tehát ne ez befolyásoljon.


Az a kérdés, mit szeretnél csinálni. Az hogy az adott szakmán belül merre specializálódsz, már részletkérdés.

2011. jún. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Inkább tanulj szakmát! Olyanokból, mint amilyen Te akarsz lenne, százával vannak az országban! Többek között én is...2 éve nem kapok munkát! A szakmunkásokból meg hiány van!
2011. jún. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
igen, lehet hogy igazad van...egészségügyben dolgoznék szivesen, de mégsem orvosként, ezért gondoltam a gyógypedagógiára, így beszédhibás gyerekekkel foglalkoznék, viszont ennek sajnos nincs nagy jövedelme...amint írtam szivesen tartanék előadásokat és bemutatókat, akár valamilyen üzleti dolgokról...tanítanék , de nem iskolában, és igazából nem tudom hogy milyen téren van erre lehetőség
2011. jún. 28. 14:32
 4/10 A kérdező kommentje:
második: igen tudom, és éppen ez a bajom, hogy olyat szeretnék, amiből nincsenek tömegével fölöslegben...és az sajnos nemtudom, hogy mi:(
2011. jún. 28. 14:33
 5/10 anonim válasza:
A HR -esek is emberekkel foglalkoznak, és az nem is semmitmondó bölcsész szak
2011. jún. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
és itt nem a tanárokra gondolok, vagy a gyógypedadódusokra, hanem más bölcsész szakra, pl, komédia, andragógia...stb
2011. jún. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én ezért leszek építőmérnök! :D Hülyén hangzik, de igaza van annak aki azt mondta, hogy közvetlen vagy közvetve, de minden szakmában benne van az, hogy emberekkel foglalkozol, avagy kapcsolatot teremtesz velük. :) Nekem a célom az, hogy árvíz és belvízvédelemmel foglalkozhassak. Lehet hogy közvetlenül nem lesz kontaktom az emberekkel, nem megyek oda mindenkihez megbeszélni az élet nagy dolgait, de közvetve elég nagy szerepem lesz abban, hogy százaknak vagy ezreknek boldog lesz-e a másnapja, avagy élete legszörnyűbb napjára ébred reggel. Én ebben találtam meg az örömömet és már most érzem, hogy nem csak a munkám, de a hivatásom is ez lesz! Lehet nem leszek gazdag, de engem az tenne boldoggá, ha sikerülne településeket, városokat megmenteni az árvizektől!

Tavaly voltam egy árvíz sújtotta településen önkéntesként, részt vettem az útómunkálatokban. A 14 évesektől a 80 éves idős emberekig zokogva mesélt mindenki arról a napról, ami tönkretette az egész település életét... A laikusoknak elképzelhetetlen milyen érzés végighallgatni egy 80 éves néni zokogását, aki mindenét elveszítette, amiért egész életében dolgozott! Azóta még erősebben él bennem az, hogy én ezzel akarok foglalkozni, én az ilyen élményektől akarom megóvni az embereket!! Az már csak szerencse kérdése, hogy éppenséggel hiányszakmának is számít! :)


Egyébként ha közvetlenül akarsz emberekkel foglalkozni elmehetnél gyógytornásznak esetleg gyógymasszőrnek, ezekre azért mindig szükség lesz és ha sikerül mondjuk egy gyógyfürdőben elhelyezkedned, akkor olyan rosszul sem keresnél vele.

Gondolkodhatsz kicsit nagyobb dolgokban is! Pl. kereshetsz olyan szakmát, ahol csak közvetve foglalkozol emberekkel és emellett elmehetsz a helyi kórházba, gyermekotthonba, avagy idősek otthonába önkéntesnek szabadidődben... Ezt akár már most is megteheted!

2011. jún. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Logopédus!

Van egy ismerősünk,aki nagyon jól keres vele.És ha belegondolsz-,a mai szülőknek alig van idejük a gyerekekkel beszélni,foglalkozni mert egyfolytában dolgoznak.Minden 7.gyerek beszédhibás!

De ez lehet,hogy csak az ismerősünk szerencséje,hogy ennyit keres.

2011. jún. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nekem egyik álmom, hogy logopédus legyek, de beszéltem a szakmabelivel, és azt mondja hogy nem keres sokat vele, épp megél, de félrerakni valamire nem futja. Mondjuk lehet ha akit ismersz, annak saját rendelője van és magánórákat ad:) Azért érdekel, hogy mik vannak még, mert a logopédusról sem hallottam előtte, és mégis, most ez annyira megtetszett, hogy nagyon:) de hátha, van még csomó olyan amiről nem is tudok, és kitudja, milyen szivesen csinálnám.
2011. jún. 30. 12:16
 10/10 anonim válasza:

Ha ügyes vagy, gyógypedagógián belül a logopédiával lehet talán a legtöbbet keresni. Persze, ha egy értelmileg akadályozottakkal foglalkozó gyógypedagógus jól csinálja, ő is tud keresni. Az a lényeg, hogy ha egy állami intézetben helyezkedsz el, ugyanannyit fogsz keresni, mint bármely pedagógus. Persze az egyetem után az első 1-2 év ebből áll, nem lehet rögtön a közepébe ugrani, de utána el lehet menni magánintézetbe, családokhoz, ha beszélsz idegen nyelvet, akkor itt élő külföldi családokhoz, stb.


Egy gyógypedagógia hallgató (ha van kérdésed, nyugodtan írj)

2011. júl. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!