Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 11 osztályban választanom...

11 osztályban választanom kell 1 tanárgyat földrajz és kémia közt. De kémiából nem tudom mit tanulunk. Földrajzból a tanárok nem éppen értelmesen magarázóak. Meg nagyon pofára mennek. Csak nem tudom melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
A 11 es kémia mennyire nehéz vagy mit tartalmaz?
2011. júl. 11. 08:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Eddig tanulták már kémiát vagy az első két évben csak fizika és biosz volt?

Ha még nem tanultál a gimibe kémiát akkor érdemes elsétálni egy könyvesboltba és belekukkantani a 9-10-es mozaikos matekkönyvbe, mert 11-12-be azt fogjátok venni.

Az egyik szervetlen a másik szerves kémia.

Azért mondom, hogy kukkants bele a könyvekbe, mert affinitásfüggő, hogy kinek mi jön be.

Pl én utálom a kémiát, bár három évig tanultam, de nem voltak rosszak az eredményeim, általában 4-es.

A földrajz sztm egyszerűbb, mert rizsatárgy, de ha a tanár tényleg ilyen akkor meg tudja keseríteni az életedet sajna:o(

2011. júl. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kémia szerintem nem bonyolult, arra kell csak figyelni, hogy a szerves kémiánál egymásra épülő anyagok vannak, tehát ha az elején nem tanultál, akkor igen nehéz dolgod lesz a következőkben. Egyébként a földrajz egyértelműen könnyebb, nem kell megérteni dolgokat, tényeket tanulsz és még csak nem is bonyolultakat, nem állítom, hogy sokat tanultam volta 9-10.ben föcire, mégis 5-ös voltam. Persze azt is mérlegelned kell ,hogy esetleg nem akarsz e vmelyikkel továbbmenni. De ha ez mind1, akkor inkább föci :)
2011. júl. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a föci szerintem 1000× könnyebb, mint a kémia. egy csomóan érettségiztek belőle, nem a legtanulósabbak közül, és mindenkinek 80-90% körül lett. Kémiából alig mert menni 1-2 ember. Személy szerint én mindig is utáltam a kémiát, 10. év végén kaptam belőle 3ast, mert olyan messze állt tőlem, hogy ki sem tudom mondani. Amúgy még 4esem is alig volt egész gimiben (most végeztem). A föci viszont sokkal közelebb áll a világunkhoz, nem nagyon magolós, könnyű, simán 5ös voltam belőle mindig, kb csak órán figyeltem. Elég volt.
2011. júl. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A föci könnyebb, bár nem árt aggyal tanulni azt sem, mert csak egy része "megtanulós", a folyamatoknak (mind gazdasági, mind természeti) van egy logikája, amit ha megértesz, akkor nem lesz gond váratlan kérdés esetén sem. A tanárok meg érettségin hirtelen átváltoznak, nálunk legalább is még a legbrutálisabb is úgy segített, hogy már angyalszárnyai nőttek szinte. Addig persze...
2011. júl. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát edig is volt mind kettő,


de földrajzból 2 es voltam kémiáből pedig 4 es.


De ha nem értem meg a kémiát akk szivom :D

2011. júl. 15. 20:44
 6/6 anonim ***** válasza:
ha vevő vagy a természettudományos tárgyakra sokkal jobb a kémia. Logikus, érdekes. A földrajz egy nagy sz*r (szerintem). 11.-ben fakton szervetlen kémiát tanítanak,egyébként egyénfüggő, de nekem az unalmas volt. Most orvosin végre tanulhatom a biokémiát.
2012. dec. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!