Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szent István Egyetem Állatorvo...

Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Karral kapcsolatban szeretnék tanácsokat, információkat kérni. Ll?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok és a későbbiekben ott szeretnék tanulni viszont sokan mondták már hogy bekerülni úgyse fogok mivel nagyon nehéz bekerülni(nehezebb mint az orvosira) és rengetegen jelentkeznek. A honlapjukon sincs leírva hogy mennyi pont kell a bejutáshoz, egyedül azt tudom hogy: biológia kémia kell + az általános tantárgyak amiből kötelező az érettségizni. Érettségiről sem tudok túl sok mindent, lehet hogy ha annyira kell a biológia és a kémia felsőfokon akkor már most két évvel az érettségi előtt el kellene járnom tanárhoz mivel csak az alapokat tudom kémiából.


Köszönöm a válaszaitokat!


2011. júl. 14. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Nehéz bekerülni, de nem lehetetlen. Kell hozzá legalább egy emelt szintű érettségi, nektek ráadásul megvariálják a pontszámítást, de szerintem 85-90%-os emelt biológia + közép kémia (vagy fordítva) egy felsőfokú nyelvvizsgával elég biztos.
2011. júl. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Felvi.hu-n fent vannak az elmúlt évek ponthatárai.
2011. júl. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tudnál másik egyetemre menni? Nem, mivel itt van egyedül állatorvosi képzés.


Tavalyi ponthatár államira 431


előtti 425


[link]

2011. júl. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hello. Nem nehezebb bekerülni mint mondjuk a Semmelweisre orvosira,viszont tényleg magas a ponthatár.Én emelt bioszt írtam 95%-ot,kémia közepet 84%-ot és van egy felsőfokú nyelvvizsgám.Ezzel már simán bent lennél,szval nem lehetetlen.Főleg ha úgy csinálod mint én,hogy a tanulmányi pontokból szedsz össze sok pontot.Nekem így 451 pontom van.

Egyetlen állatorvosi az országban,tehát biztosan nincs is nívósabb ezen a szakterületen.Sok sikert!

2011. júl. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
tanulmányi pontok azok mik? szóval ha jól sikerül a kémia és a biológia Érettségim és még van egy nyelvvizsgám akkor dupláznom kell és akkor a kötelező tantárgyakból az érettségit akár kettesre is megírhatom mivel már a duplázással megvan annyi pontom. utolsó válaszoló ugye te is dupláztál?
2011. júl. 14. 21:48
 6/7 anonim ***** válasza:

a pontszámításról olvashatsz a felvi honlapján...

Nekem duplázás nélkül azért van több pontom mert az érettségi tárgyakból és még egy magam által kiválasztott tárgyból 5ös voltam 11 és 12 osztályban ez nekem 100pontot jelent,a másik pedig,hogy az érettségi átlagom 92pontra jött ki.így ha hozzáadom ezekhez a tanulmányi pontokhoz a 95ös bioszt,84es kémiát az emeltszintért járó 40pontot és a felsőfokúmért járó 40et,így több pont jön ki -451- mint duplázással.

2011. júl. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mintha én tettem volna fel a kérdést:D én 12.-es vagyok de még van egy évem,és én is állatorvos akarok lenni már kiskorom óta. jól irod hogy ha a duplázásra mész rá akkor a többi kötelező tantárgyból akár 2es is lehetsz ugyis felvesznek,de az átlagos pontszámítással több pontot is elérhetsz mint a duplázással. én ezéven csináltam egy közép kémiát,95 % lett és utolsó évre hagyom az emelt bioszt, elvileg ha még meglenne a 80 plusszpontom + 80% meglenne bioszon akkkor benntvagyok de ha az érettségire rágyúrok és megvan az átlag 80% akkor akár 450 pontom is lehet szóval az így biztosabb lenne. ezéven a ponthatárt levitték újra 425-re ,remélem ezt a jószokásukat nem hagyják el jövöre sem. :D
2011. júl. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!