Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a feladata egy erdésznek...

Mi a feladata egy erdésznek (nem erdészeti szakmunkás)? Jövedelmező erdésznek lenni? Melyik egyetemre érdemes továbbmennem?

Figyelt kérdés
Nagyon foglalkoztat a gondolat,-annak ellenére, hogy lány vagyok-hogy erdészetet tanuljak, de kevésnek találom azt a néhány információt, amit eddig találtam(pl. az erdészek életéről, mennyi időt kell a szabadban tölteniük, milyenek az iskolák és az oktatás...) Ha tudtok segítsetek! Előre is köszönöm:)
2011. júl. 14. 17:12
 1/6 anonim válasza:

Vannak lányok is, akik erdőmérnöknek tanulnak, én még kerületvezető erdészeket is ismerek. És vannak, akik vadásznak is, vagyis nem akadály, hogy lány vagy. A Nyugat-magyarországi egyetemre kell jelentkezned, Sopronba. A képzés öt éves, NINCS Bologna.

[link]

2011. júl. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tudok egy egész érdekes dolgot, lengyel erdészeknek volt egy feladata... Szerintem közelebb hozza a dolgot :)

Az erdei vadak mindig kifutkostak és jól meghaltak az erdő szélén húzódó sínekre a vonat elé.. :(

Na ők találtak ki egy olyan megoldást, hogy hidat építettek a sínek fölé az állatoknak - egy ilyen füves hidat képzelj el, két szélén kerítés, és a sínek mellé is kerítést építettek. Tehát ez is pl. az erdészek dolga, ilyeneket kigondolni

2011. júl. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Zsolt 93 válasza:
Lehet hogy már túl későn írok de a kérdezőt keresem h nézi e még ezt az oldalt..
2011. dec. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Erdők gondozása, ütemtervek szerint, ebben beletartozik a vágás, a telepítés, a ritkitás, pl. viharok után az erdei utak rendbetétele, erdei munkák irányítása, vadászat, a kitermelt fa elszállíttatása, vadak téli etetése, fatolvajok és orvvadászok becserkészése stb.
2011. dec. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, még nézem. Bocsi, hogy csak most írok:)
2012. febr. 16. 15:06
 6/6 anonim válasza:

Én is valami ilyesmi pályára gondoltam magamnak.


Azóta sikerült tenned valamit ebben az irányban?


S ha igen, merre?

2014. jan. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!