Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Létezik még másoddiplomás képzés?

Létezik még másoddiplomás képzés?

Figyelt kérdés
Van már egy diplomám (angol bölcsésztanár) és szívesen szereznék egy másikat (idegenforgalom-szálloda). A 90-es évek elején jártam egyetemre, akkoriban még volt olyan lehetőség, hogy a diplomások felvételi nélkül, rövidített képzésben (általában két év alatt), levelezőn végezhettek el egyes szakokat más egyetemeken, főiskolákon. Most viszont a felvi.hu oldalon a diploma utáni képzéseknél csak szakirányú továbbképzéseket és mesterképzéseket találok. Létezik ez, vagy csak én keresgélek rossz helyen?
2009. ápr. 4. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem csak úgy lehet, ha beadod a jelentkezésedet.
2009. ápr. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nos. Érettségi után lehet jelenetkezni felsőfokú szakképzésre ( fsz ) és alapképzésre. Fsz alacsonyabb szintű, innen mehetsz a munkaerőpiacra vagy tovább alapképzésre.

Alapképzés elvégzése után pedig szintén munkaerőpiacra vagy masterképzésre.

(Most ezt nappali módozatban értem....tehát nem úgy hogy levelezős dolgozik mellette).

Szerintem alapképzésre kell jelentkezned ebből a szakból, mivel más szakirány ( hozzánk is jár turizmus -vendéglátásra egy volt tanár, tehát már volt diplomája ).

Ha azt elvégzed akkor mehetsz masterre.

Fsz 2 év, alapképzés 3, master 2.

Tehát eljutni a masterig 5 év. Mint régen az egyetem maga.

Viszont nem kell lenézni azt sem aki 3 at végez, nem főiskolának számít. A képzési rendszer változott meg csupán.

2009. ápr. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!