Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Grafikus Online Marketingeskén...

Grafikus Online Marketingesként szeretnék elhelyezkedni. Diploma nélkül. Sikerülhet?

Figyelt kérdés

Tapasztalatom van elég, sőt szívesen, örömmel tanulok és olvasok utána mindennek. Kérdésem: Mitől leszek több diplomával, mint anélkül? Mit tanítanak az egyetemen, amit magamtól ne tudnék megtanulni? Megéri végigszívni 3-5 évet, hogy utána ugyanazt csináljam, mint eddig?

18 Lány


2011. júl. 27. 01:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"Grafikus" vagy "online marketinges"? Nincs ilyen szak és nincs ilyen szakma, hogy "Grafikus Online Marketinges".


Ha most grafikus operátor vagy, aki bannereket gyárt, ahhoz valóban nem kell diploma.

Ha diplomád lenne, akkor nem kellene operátorként dolgoznod, hanem komolyabb feladatokat is el tudnál látni.

2011. júl. 27. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A Grafikában és az Online Marketingben is van tapasztalatom. A kettőt azért vontam össze, mert hiszen sok online marketing feladathoz elengedhetetlen a képi megjelenés, a reklámok, szórólapok, hirdetőbannerek, hírlevelek szerkesztése.
2011. júl. 27. 11:56
 3/12 anonim ***** válasza:

A marketinget kevered a promócióval :)

(online marketingnél nincs szórólap, de gondolom ez csak elírás)


A marketinges feladata, pl. hogy kialakítsa a marketing stratégiát, ÉS ha van valami kampány, amihez kellenek ilyesmik, akkor kiadja a feladatot egy grafikusnak.


Kérlek, nézz utána, hogy mi az a marketing, mi az az online marketing. És akkor talán kiderül, hogy mit tanulnál főiskolán/egyetemen pár évig.

NEM grafikát :) Ez inkább közgáz.


Ha pedig grafikus akarsz lenni, az totál más sulit igényel.

2011. júl. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Pl. ez már egy diplomára épülő online marketinges képzés,

de talán a tájékoztatója segít megérteni, miről van szó.

[link]


Ne haragudj, de az az érzésem, annyira keveset tudsz erről a szakterületről, hogy még azt sem tudod felmérni, mi mindent kellene hozzá megtanulnod. Ezt nem bántásból mondom, és sok sikert kívánok a tanuláshoz, tényleg!


Ha az általad említett dolgokkal akarsz foglalkozni, a grafikai megvalósítás érdekel, ahhoz nem feltétlenül kell kell diploma (pl. képző/iparműv.), de ne nevezd magad marketingesnek.

Esetleg jobb lenne neked OKJ-s felsőfokú képzés (vagy most épp mi a neve, nem tudom :)), van valami elektronikus grafikus, vagy hasonló. Akkor papírod is lesz, és nem 3-5év "szívás".


Merre laksz az országban? Hol keresnél sulit?

2011. júl. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy így foglalkozol velem.


Nos, először is: nagyon sokoldalú személyiségem van, egyszerre vagyok nagyon kreatív és földhözragadt, imádom a gazdaságot. úgy ahogy van. az egész b.szott kapitalista világot az összes sz.rjával. ez a "perverzitásom".


Másodszor: Arra lennék kiváncsi, hogy mit tudnak egy felsőfokú képzésen tanítani, amit egy gyakorlott csapat segítségével, vagy önálóan nem tudnék megtanulni?

Mármint a Google Analitics , vagy egyéb SEO programok használatához nem kell sok agy.


Harmadszor: Érdekel, hogy mit értesz marketing stratégián. Tudom, hogy ez egy kifejezés, de az a "stratégia" szó inkább csak leírva tűnik olyan komolynak, a gyakorlatban nem hiszem, hogy az lenne.


Őszintén szólva úgy érzem, hogy a marketing nem egy iskolaszagú dolog. Kreatív munka és tapasztalat alapú. Egy a lényeg: a potenciális ügyfeleket/vásárlókat meggyőzni, közérthetően, szép képi világgal tálalni nekik az adott terméket.

Természetesen el fogok végezni valami felsőfokú képzést, mert érdekel. Csak az a helyzet, hogy a kreativitásomból és tág érdeklődési körömből kifolyólag, szívem szerint még ezer mást tanulnék. Olyan tipikus "szabadúszónak" érzem magam... csak éppen ez fiatal lányként nem ad nekem biztonságérzetet, pedig tudom, hogy nagyon talpraesett teremtés vagyok.

Viszont, amíg nem szerzek végzettséget, addig ezzel a munkaszeretetemmel és szorgalmammal lehet esélyem arra, hogy valaki alkalmazzon? Mert én gyorsan tanulok...

2011. júl. 29. 02:10
 6/12 anonim ***** válasza:

A felsőoktatásban biztosan nem GA-t fogsz tanulni, nem erről szól a közgazdaságtan.

Persze, nagyon fontos a gyakorlat és a tapasztalatok. De a rendes elméleti alapok és szaktudás nélkül csak betanított munkás vagy, akármilyen címkét aggatsz magadra.

Illetve ha már egy főiskola/egyetem elvégzése is problémát okoz, akkor én nem vennélek fel komolyabb munkára.


Nagyon kevered a fogalmakat, és csak a felszínt látod.

Nem munkaszeretet és tapasztalatot látok, inkább felszínességet és tapasztalatlanságot.


A stratégia komolytalanságáról írt szöveged elég mókás :)

Mondjuk úgy, te csak a téglákat rakosgató kőműves vagy, aki nagyon büszke, hogy már hány házat felépített. Pedig ő csak a téglákat rakosgatja, az építész tervei nélkül nem jutna semmire.


Bocs, de ha nem baj, nem fogok itt mindent kifejteni, írtak ezekről a témákról már rengeteg könyvet, cikket.

Keress rá neten, wikin [link] . Ülj be a könyvtárba, olvasgasd pl. Kotler Marketing menedzsment könyvét, az egy nagyon alapszintű bevezetés.

2011. júl. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a marketing/közgáz helyett neked a UX terület lenne érdekes.

Akkor megvan a "design" oldal és a "marketinges" oldal is.

2011. júl. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a marketing kifejezés mit takar. Nagyvállalati marketinget csinálni katasztrófa lehet, mert a fejétől bűzlik a hal. Viszont egy kisvállalkozás marketingjéhez miért kéne stréber könyvmolynak lenni. Szerintem meg a "felszín" a lényeg. A "mély" pedig csak a sallang. Az élet pofon egyszerűen és dedósan működik. A valóság nem olyan, mint a filmek, az emberek komolytalanok, és az érdek vezérel mindenkit. Amúgy is olyan a mentalitás, hogy a "betanított" kussolszvagykirúglak munkás többet ér, mint egy gondolkodó agy.
2011. júl. 29. 20:44
 9/12 anonim ***** válasza:
Bocs, de te működsz még dedósan :) Senki nem beszélt stréber könyvmolyságról, csak aról, h amit írsz az alapján még nem sokat értesz a témához. De még csak 18vagy, majd kialakul :) Legalábbis, ha leszállsz a magas lóról, és el tudod fogadni, hogy nem tudsz, mindent. Amíg ilyen elszállt vagy magadtól, nehéz újat tanítani neked.
2011. júl. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
("dedós" = csak a te szavaidat idéztem vissza)
2011. júl. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!