Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kereskedelmi ügyintéző (1év)...

Kereskedelmi ügyintéző (1év) / Kereskedelmi szakmenedzser (2év) Kereskedelem-marketing alapszak előtt?

Figyelt kérdés

Marketing és reklámügyintézőnek tanultam eddig, és még szeretnék egy OKJ-s képzést felsőoktatás előtt.

Csak az a speciális helyzet, hogy az első OKJ-m nem tudtam befejezni, és így még végül is az is lebeg.

Viszont felvettek mindkét szakra.

Az volt a következő tanévre a tervem, hogy javítok szakmai + német érettségit, befejezem a marketinget,az egy éves kereskedelmet és megpróbálom a BGF kereskedelem-marketing alapszakára jelentkezni.

Csak most ez a levél, a másik intézménytől megkavart a gondolatmenetemben.


Segítsetek kicsit tisztábban látni most. :(

Köszönöm előre is! :)


2011. júl. 29. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Kicsit zavaros amit írtál. Nem derül ki egyértelműen, hogy hol tartassz most pl a 2. (2éves) képzést most fogod elkezdeni? Én azt javaslom minél hamarabb menj el egyetemre/főiskolára, ha nem is vesznek fel a BGF-re jó a vidéki is (a rangsorokat már emgbeszéltük a másik kérdésfeltevésednél :) ). Amúgy egyik ismerősöm is marketing szakon végzett (Miskolcon) és igaz, hogy nem könnyű vidéken elhelyezkedni vele, de mivel ő ( ha jól emlékszem)településfejlesztő szakirányon volt így most közalkalmazott a helyi munkaügyi központban, nem tudom pontosan mivel foglalkozik, de napi 6 órát dolgozik és most 2 év után 120e-et kap kézhez.


Hogyha esetleg nem vennének fel a BGF-re akkor jelöld meg 2.helyre a ME-t vagy DE-t nem érdemes éveket pocsékolni az okj-ra. Kis szerencsével vidéki diploával is be lehet kerülni jó helyre.

2011. júl. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Így van, a 2. képzést most fogom elkezdeni, és egy kalappal a marketinget amit nem tudtam most befejezni megteszem.

Csak közben felvettek a másik középiskolába is, ahol szakmenedzsernek tanulhatnék, de az két év, és maga a tudat, hogy én 3 év alatt megcsináltam két szakot(lehet semmi értelmére), más meg már a diplomát írja bele az önéletrajzába, azért meggondolandó.

De átrágom magam ezen a DE, ME-n is, bár nem tudom, hogy pl.: SZIE milyen.

2011. júl. 30. 14:56
 3/3 Vass Zsuzsanna válasza:
sziasztok.....lenne egy kérdésem megéri azt hogy a DE-re jelentkezzek kereskedelem-marketing szakra 160000ft a tandij vagy ökológia gazdálkodó mikor alig szeretem anno a bioszt???kérek válaszoljatok xD
2011. aug. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!