Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha tolmács szeretnék lenni...

Ha tolmács szeretnék lenni milyen iskolát kéne elvégeznem?

Figyelt kérdés
És kb mennyit keresnek?
2011. júl. 31. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyetem anglisztika, germanisztika, attól függ, milyen nyelven szeretnél tolmácsolni.
2011. júl. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Anglisztika/Germanisztika/egyéb nyelvszak valamelyik egyetem bölcsészkarán. 3 év Ba diploma, aztán fordító-tolmács Ma-ra kell menni a nyelveddel, ami 2 év.


Én nem ajánlom, mert már nem lehet tolmácsként elhelyezkedni, csak ha nagyon ügyes vagy, több nyelvet is beszélsz, vagy csak van protekciód.

2011. júl. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Én két nyelvszakot ajánlok.


A kereset változó, egyrészt nagyon nehéz bekerülni egy bizonyos körforgásba (pl. ha X-nek tolmácsolsz és jól, akkor ő vissza fog hívni legközelebb is, ajánlani fog Y-nak stb.), másrészt ez nem állandó jövedelem. Egy tolmácsnak nagyon be kell osztania a pénzét, mert van, hogy megkeres egy hónapban több, mint fél millió forintot, de utána két hónapig semmi megbízás, semmi jövedelem (kivéve ha több lábon áll az ember, tanít, fordít, idegenvezet).


Aki nagyon jó, azt viszik külföldre is, én pl. több párnapos külföldi rendezvényen, tárgyaláson részt vettem, és többet kerestem 3 nap alatt, mint egy 20 éve a pályán lévő tanár egész hónapban.


A munkának sokszor utána kell járni, nem hirdetik meg az Expresszen, szóval szerencse, kitartás és tehetség függvénye.


Remélem segítettem.

2011. júl. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első lépésben idegen nyelv szakot végezz el alapképzésben. Majd Mesterképzésben tanulhatsz tovább fordító és tolmács MA szakon tolmács szakirányon az ELTE-n vagy a Pannon Egyetemen, Veszprémben.

(Miskolcon is van ilyen szak, de csak fordító szakirányt indítanak.)


A keresetük változó, attól függ, hol tudnak elhelyezkedni (átlagosan bruttó 250ezer).


(Nemcsak idegen nyelv alapszakkal lehet jelentkezni fordító és tolmács szakra. Pl. minden bölcsész alapszakkal és egy felsőfokú, valamint másik nyelvből egy középfokú nyelvvizsgával is.

Viszont ha erre a pályára készülsz, mindenképpen idegen nyelv szakon tanulj!)

2011. júl. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kedves harmadik,a felsőfokú+középfokúval hová lehet jelentkezni?Ez engem is érdekelne:)
2011. júl. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Érdemes arra a két nyelvszakra (ahogy a mostani rendszerről tudom, alapszak+minor) jelentkezni, amiből vizsgád van.
2011. júl. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves 18:56-os!


Fordító és tolmács 2 éves mesterképzésre (ELTE-BTK, ME-BTK, PE-MFTK) az alábbi végzettségekkel lehet jelentkezni (kivonat a szakleírásból).


4. A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott szakok:


4.1 Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: bölcsészettudományi, társadalomtudományi (pl. gazdasági), műszaki és agrár tudományterületekhez tartozó alapképzési szak; valamint főiskolai és egyetemi szintű bölcsészettudományi, társadalomtudományi (pl. gazdasági, jogi) műszaki és agrár tudományterületekhez tartozó alapképzési szak.


4.2 Meghatározott kreditek teljesítésével vehetők figyelembe továbbá azok az alap- vagy mesterfokozatot adó alapképzési szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti főiskolai vagy egyetemi szintű alapképzési szakok, amelyeket a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad.



11. A mesterképzésbe való felvétel feltételei:


A 4. pontban felsorolt szakterületekről jelentkezők esetében feltétel az első idegen nyelvből államilag elismert felsőfokú C típusú nyelvvizsga, a második idegen nyelvből államilag elismert középfokú C típusú nyelvvizsga megléte.


Az alábbi mesterszak keresőbe beírhatod a végzettségedet és megjelöli a felvehető szakokat.

[link]

2011. júl. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Köszi!

Az én nyelveimből nem indul tolmács mesterszak sehol:(

2011. júl. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat : )
2011. aug. 2. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!