Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológus szeretnék lenni,...

Pszichológus szeretnék lenni, németből van nyelvvizsgám, angolul viszont nagyon-nagyon keveset tudok. Sok helyen hallottam azt, hogy a szakirodalom angol. Igaz ez? Akkor is ha valaki pszichológia (magyar) -ra jelentkezik?

Figyelt kérdés
2011. aug. 10. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Valamennyi külföldi irodalmat mindenképpen fel kell dolgozni, de nem muszáj angolul. Sok tanár viszont magától értetődőnek veszi, hogy mindenki tud angolul, de kötelezően nem kell megtanulni.

Elvileg angoltudás nélkül is el lehet végezni.

2011. aug. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
82%
Barátaim közül többen végeztek ilyen szakon, az egyik közülük PhD-re is ment, és bizony, angol mindenképpen kell, doktori képzésen természetesen, de előtte is volt olyan tárgya, amihez a tananyag csak angolul volt fellelhető, úgyhogy húzz bele. :):)
2011. aug. 11. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egy év alatt érettségi mellett, nehéz lesz.. :)
2011. aug. 11. 17:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Angol nélkül nem fog menni. Hajrá'
2017. nov. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem egy nehéz nyelv az angol. Szerintem mindenkinek meg kellene tanulnia, ha már ez a világnyelv..menni fog az érettségi mellett is. Én franciául tanultam meg közel alapfokon úgy, hogy heti 1 különórám volt.
2017. nov. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!