Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes tanulni? Hiányszak...

Mit érdemes tanulni? Hiányszakmák kelendőek? Ha igen melyikek? ( kicsit hosszú a leírás)

Figyelt kérdés

Üdv


22 éves fiú vagyok, és már ahogy láttam lecsúsztam minden államilag támogatott nappali tagozatos okjs képzésről, szóval ha mennék is bármire fizetnem kellene pár 100e-ret. Bp től kb 20-25 percnyire lakom vidéken. 1 "szakmám" már van, ami a természetvédelmi technikusi szavakat takarja. Próbáltam benne elhelyezkedni, de 10 ből 9helyen hiányolták a szakmai gyakorlatot, 1 meg nem is hív be. Gyakorlat megszerzésére nem találtam helyet, sem földmérő mellett, sem mint szennyvíztisztító telepeken, pedig lemondtam volna a fizetésem 1 részéről is + a földmérést mindig is szerettem az iskolában.


Ami érdekel az számítástechnika, van egy papírom mint számítástechnikai szoftver üzemeltető, de ennek csak a hangzása jó, nem érek vele semmit. Emellett magamtól megtanultam a weboldalkészítést. Nem okoz gondot egy hibamentes webshop, bemutatkozóoldal, blog elkészítése, kinézettel, szerkesztett képekkel, egyéb kiegészítőkkel. De vállalkozói nélkül nem tehetem, és annyi megrendelésem nem is lenne havonta hogy a járulékokat befizessem + maradjon is valami. Vállalkozói hiányában nem üzemeltethetek legálisan webshopot, se nem adhatok el semmi terméket az interneten számla nélkül. Emellett fizikailag is össze tudok tenni egy gépet, tudom mi hova passzol, mi mivel kompatibilis :) De vállalkozói hiánya ismét. ( nem tudom hogy van e valami lehetőség számlát adni, lekönyveltetni és úgy hogy ne kelljen hozzá egyéni vállalkozói)


Lehet nekem vannak manapság túl nagy elvárásaim, de az ilyen álláshirdető oldalakon csak olyat munkát találok, hogy 2-3 műszak, 12óra, vagy 3 napi 12 óra, utána 3 nap pihenő, majd 3nap délutános 12 órázás, megint 3 nap pihenő megállás nélkül. És akkor ezután kifizet 90e-et tisztán + 10k kajajegy, busz/bejárás támogatása nincs ez saját zsebből -20e (ha buszozom, ha autózom ugyanannyi). Ilyen megfekszi a gyomromat. Dolgoztam egy raktárban, ott 6 órás voltam, és 12 óráztam napi szinten. A 6 órát kifizették, a többi idő eltűnt, 1 részét lecsúsztatták, a maradék felszívódott. Mikor megkérdeztem hogy nem e akarják kifizetni a fent maradt, le nem csúsztatott időt, akkor a felmondási szerződésem volt rá a válaszuk.


Gondoltam valami hiányszakmát tanulok, de csakis műszaki rész érdekel( illetve kivétel a masszőr - ezzel szemeztem, de mikor megláttam hogy 250-300e + vizsgadíjak elment tőle a kedvem.) Cnc programozó vagy gépkezelőre gondoltam. A félelmem és bajom csak az hogy belefektetek ebbe is x 100e-ret, +1-2 évet, és ugyanott leszek mint most. Nem lesz kézzelfogható gyakorlatom, csak egy papír a kezemben. ( bár nem tudom ennél mennyire könnyű gyakorlatot szerezni vagy lehet e)


Szóval a kérdésem az, hogy érdemes megcsinálnom a cnc gépkezelőit, azzal nagyobb esélyem lesz normális nem rabszolgamunkát találni, vagy tanuljak esetleg mást? Ha igen, akkor ki mit ajánlana?


Angolon is gondolkodom, nem nyelvvizsga inkább gyakorlati, társalgási szint. Ez nem lenne drága ~40e, 40 óra, és ez intenzív magánórának számít, nem csoportos. Valamilyen szinten már tudok, értem a szöveget, írásban is szótár segítségével elbeszélgetek, de az angol beszédem része pocsék.


* mi a számomra nem rabszolgamunka. Mondjuk havi 100e + étkezési támogatás, kötött munkaidő, néha túlóra miért pénzt adnak és nem lecsúsztatják. És lehetőleg ne 12óra, hanem 8. (Túl nagyok az elvárásaim??)


2011. aug. 17. 15:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Off.

Ha bsztatnak a munkaadók, hogy kirúgnak, mert jogosan követeled a béred, akkor menj el a munkaügyi bíróságra, keress egy jogászt, ettől már nem lesz olyan nagy a szájuk.

A szerződésedet meg rakd el, legyen meg...

2011. aug. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!